Monier szkoli studentów

Ocena: 0
1973
Monier nie tylko szkoli dekarzy, kształci uczniów szkół budowlanych, dziennikarzy, architektów i doradców handlowych

Wykład doradcy technicznego Braas i RuppCeramika Marka Podeszwy dla studentów II i III roku Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Monier nie tylko szkoli dekarzy, kształci uczniów szkół budowlanych, dziennikarzy, architektów i doradców handlowych – firma prowadzi także wykłady dla studentów. W tym roku, kolejny raz z rzędu, zajęcia dla drugiego i trzeciego roku Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przeprowadził doradca techniczny Braas i RuppCeramika, Marek Podeszwa.

W wykładach przeprowadzonych w maju miało szansę uczestniczyć ponad 100 osób, zarówno z drugiego jak i trzeciego roku studiów stacjonarnych. W tym roku Marek Podeszwa przekazał praktyczną wiedzę w Katedrze Konstrukcji Budownictwa Ogólnego i Konstrukcji Drewnianych, którego kierownikiem jest prof. dr hab. inż. Romuald Orłowicz. Wykłady odbywały się w ramach zajęć z Budownictwa Ogólnego prowadzonego przez dr inż. Zofię Gil.

Zajęcia przeprowadzone przez doradcę technicznego Braas i RuppCermika są dużym urozmaiceniem programu nauczania. W ich trakcie studenci mogli zobaczyć akcesoria dostępne na rynku i krok po kroku poznać ich zastosowanie na podstawie relacji zdjęciowej z realizacji Domu Wzorcowego w Koszalinie – mówi dr Zofia Gil – Dzięki temu studenci uzyskują na bieżąco możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami opracowanymi przez producentów. Ciekawym elementem prezentacji było omówienie na przykładach, w jaki sposób można zapobiegać błędom wykonawczym.

Dzięki współpracy z Monierem ZUT otrzymało wyjątkowe na polskim rynku podręczniki pt. „Rozwiązania techniczne. Dachy spadziste Braas”.

Źródło: Dachy, nr 6 (126) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ