Firma Fakro uczestnikiem poznańskich Targów Budma

Ocena: 0
6837

Tradycyjnie od 27 lat firma Fakro, wicelider światowego rynku okien dachowych i schodów strychowych gości na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma. Są to najważniejsze targi budowlane w Polsce i środkowo-wschodniej Europie. W targowych wydarzeniach bierze udział ponad tysiąc firm, a organizatorzy spodziewają się ok. 45 tys. zwiedzających.

Tegoroczne Targi Budownictwa i Architektury Budma rozpoczęła uroczysta inauguracja, na której byli obecni reprezentanci organizacji i stowarzyszeń branżowych, a także przedstawiciele władz samorządowych i rządowych oraz reprezentanci Chin, Singapuru i Rosji.

W trakcie inicjującej targi Budma konferencji prasowej byli obecni ministrowie: Andrzej Adamczyk oraz Jerzy Kwieciński, którzy opowiedzieli o planach rządu dotyczących sektora budowlanego. "W najbliższych latach Polska będzie jednym z największych placów budowy w Europie, to wielka szansa dla naszej branży budowlanej" - powiedział minister Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że branża budowlana odnotowała w ostatnich miesiącach "niespotykany dwucyfrowy wzrost", który pokazał jej potencjał. "Budownictwo to 10 proc. naszego PKB, mniej więcej tyle samo daje zatrudnienia. To bardzo ważna część gospodarki" - dodaje.

Głos zabrał również prezes zarządu Związku Polskie Okna i Drzwi, jednocześnie członek zarządu firmy Fakro Janusz Komurkiewicz, który podkreślił, że Polska staje się liderem w prezentowaniu światu pionierskich rozwiązań i myśli technologicznej.

Podczas ceremonii otwarcia targów zostały wręczone nagrody Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego a także Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Firma Fakro w tym roku otrzymała dwa medale: za markizę antysmogową VMZ cleanAir oraz system inteligentnego domu Fakro smartHome.

"Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaoferować innowacyjne produkty, które zapewniają nam bezpieczeństwo i poprawiają komfort naszego życia"- skomentował Janusz Komurkiewicz.
W pierwszy dzień Targów miało miejsce II Forum Gospodarcze Budownictwa i Architektury, podczas którego poruszone zostały bardzo ważne kwestie dotyczące konkurencyjności polskich firm budowlanych na rynkach eksportowych. Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Fakro podczas swojego wystąpienia podkreślał, że polskie firmy budowlane są gotowe na rozwój ekspansji zagranicznej, ale z drugiej strony potrzebują wsparcia od władz na rynku lokalnym, aby podtrzymać i napędzić dobrą koninkturę, przyczyniając się jednocześnie do dalszego rozwoju gospodarczego kraju.

Forum odbyło się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Inwestycji, a swoją obecnością zaszczycił jego minister Jerzy Kwieciński.

Na głównym stoisku Fakro prezentuje szeroką ofertę swoich innowacyjnych produktów, między innymi te nagrodzone Złotym Medalem - markizę antysmogową cleanAir, system smartHome, a także produkty z serii INNOVIEW jak brama garażowa, drzwi wejściowe, drewniane okno fasadowe, czy też drewniano-aluminiowe drzwi balkonowe HST Sky. Nie zabrakło również okien do dachów płaskich, dachowych czy też okna balkonowego FGH-V Galeria oraz energooszczędnych schodów strychowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się system inteligentnego domu Fakro smartHome - jego działanie zostało zademonstrowane na stoisku w kilku zaprogramowanych scenach, dających możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Drugie stoisko Fakro dedykowane dekarzom, to okazja nie tylko zaczerpnięcia fachowej porady, ale także możliwość poczucia namiastki emocji piłkarskich, jakie daje rywalizacja i próba sił w rzutach karnych.

Źródło i zdjęcia: Fakro

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy