Dach zakładu produkcyjnego Kelvion w Opolu

Ocena: 0
7796

Dach hali produkcyjnej firmy Kelvion w Opolu o powierzchni ponad 5000 m2 wymagał remontu z powodu nieszczelności i przecieków. Prace związanie z wymianą pokrycia dachowego miały odbywać się bez wyłączania hali z eksploatacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracującym w hali oraz umożliwić zamocowanie nowego pokrycia dachowego do konstrukcji dachu, zdecydowano się zastosować przyklejane pokrycie dachowe.

Wymaganiem ubezpieczyciela firmy FM Global było zastosowanie trwałych materiałów posiadających wszystkie wymagane dopuszczenia i tworzących razem kompatybilne i sprawdzone rozwiązanie pokrycia dachowego.

Rozwiązania Sika

O wyborze technologii Sika zadecydowała dobra współpraca z wykonawcą pokrycia dachowego na wcześniej wykonywanych obiektach, kompleksowość rozwiązania obejmującego membranę i wszystkie niezbędne akcesoria do jej montażu, trwałość pokrycia dachowego udokumentowana badaniami, a także dostarczenie wszystkich wymaganych aprobat i atestów.

Spośród wielu rozwiązań pokryć dachowych Sika wybrano membranę Sikaplan® SGK-15 przyklejaną do płyt izolacji termicznej za pomocą kleju Sika-Trocal® C 300. Przejścia przez konstrukcję dachu zostały uszczelnione membraną Sikaplan®-18 D.

Uczestnicy projektu:

  • Właściciel/Inwestor: Kelvion Sp. z o. o.
  • Generalny wykonawca: Adamietz Sp. z o. o.
  • Wykonawca pokrycia dachowego: Adamietz Sp. z o. o.
  • Sika Poland: Tomasz Zbyszewski, Maciej Borodzicz

Źródło i zdjęcie: Sika Poland

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy