Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Bricoman inwestuje w fotowoltaikę

Ocena: 5
6220

Sklep Bricomana w Gdańsku Kowalach jest pierwszą placówką sieci, która zainwestowała w instalację fotowoltaiczną, która pozwoli w dużym stopniu uniezależnić się od konwencjonalnych źródeł energii. Nowa instalacja na dachu sklepu w Gdańsku osiąga moc prawie 100 kWp i składa się z 288 modułów połączonych w dwie oddzielne instalacje. 

 

 

Istniejąca instalacja fotowoltaiczna pozwala nam na pokrycie zapotrzebowania sklepu na oświetlenie, a w dni wolne od handlu cała wyprodukowana nadwyżka sprzedawana jest do sieci. Co warto podkreślić, zainstalowane panele fotowoltaiczne to jednocześnie produkty, które znajdują się w naszej regularnej ofercie dla klientów, co stanowi dodatkowe potwierdzenie ich efektywności i opłacalności. Pomimo szerokiej dyskusji dotyczącej przyszłości fotowoltaiki w Polsce, zauważamy stale rosnące zainteresowanie tym źródłem pozyskiwania energii, zarówno wśród klientów firmowych, jak i indywidualnych

Marcin Nowakowski, dyrektor sklepu Bricoman w Gdańsku

Produkty i rozwiązania dla domu energooszczędnego to jedna ze znaczących kategorii w ofercie Bricomana, W ciągłej sprzedaży internetowej i stacjonarnej klienci mogą wybrać najbardziej dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania nie tylko z zakresu fotowoltaiki, ale również pompy ciepła, rekuperację, izolacje i inne. Bricoman poza samym rozwiązaniem dodatkowo umożliwia współpracę z instalatorami w zakresie ww. rozwiązań. 

Bricoman potraktował instalację w Gdańsku jako pilotaż projektu montażu podobnych urządzeń na pozostałych sklepach sieci. Dzięki instalacji w Gdańsku możliwe będzie pozyskanie danych, które pozwolą jeszcze lepiej zaprojektować kolejne instalacje.

 

Źródło: Bricoman

 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: