Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Balex Metal - wdrożenie systemu zarządzania jakością

Ocena: 5
2997

Firma Balex Metal otrzymała rekomendację jednostki certyfikującej LRQA, która potwierdziła skuteczność wdrożenia systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 9001:2015. Tym samym zakończył się 6 miesięczny okres intensywnej pracy nad budową tego systemu. 

 

 

Decyzję o wdrożeniu systemu w oparciu o normę ISO 9001:2015 zarząd firmy podjął w maju poprzedniego roku. Dzisiaj Zakłady Balex Metal w Bolszewie i Tomaszowie Mazowieckim działają już zgodnie z procedurami systemu zarządzania jakością, a w kolejnych zakładach w Długołęce, Broceni (Łotwa), Zilina (Słowacja) trwa obecnie wdrażanie systemu.

Zależy nam na tym, aby nasza firma była skutecznie zarządzana i rozwijała się w sposób zrównoważony – powiedział Marek Dzikiewicz, prezes Zarządu Balex Metal –zarówno klient, środowisko jak i pracownik muszą stać w centrum, dlatego potrzebowaliśmy takiego podejścia procesowego, które na nowo zdefiniowane i później doskonalone przyczyni się do stałego rozwoju i poprawy funkcjonowania polityki jakości zgodnej z naszą działalnością i aktualnymi celami strategicznymi”. 

Celem obecnego wdrożenia było zapewnienie systemowego podejścia dającego pewność, że organizacja udostępnia zawsze aktualne informacje dotyczące wymagań oraz skutecznie zapobiega brakom zgodności z mającymi zastosowanie wymaganiami. Spełnienie wymagań normy ISO 37301:2021 jest priorytetem w Balex Metal, a wdrożenie w firmie systemu zarządzania jakością ISO 9001:2015 to pierwszy krok do powstania większego zintegrowanego systemu zarządzania, który dzięki wzajemnym powiązaniom połączy poszczególne systemy wpływające na powtarzalność procesów i zasad w innych obszarach. Mowa min. o wdrożeniu kolejnych norm: środowiskowej ISO 14001:2015 oraz ISO 45001:2018 Zarządzania Środowiskiem i Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

„Taki sposób zarządzania, określany jako zarządzanie zgodnością, powoduje wzrost zaufania do marki i do przedsiębiorstwa. – powiedziała Marzena Marchocka, Dyrektor Operacyjna Balex Group - Zwiększa się nasza zdolność do konsekwentnego dostarczania produktów, które spełniają wymagania klientów, ale także wymagania ustawodawcze. Poprzez określoną powtarzalność, zasady i zdefiniowane procesy możemy być bardziej konkurencyjni na rynku i liczyć na wzrost poczucia bezpieczeństwa i zaufania naszych klientów, dostawców, partnerów przy prowadzeniu biznesu z nami, na każdym jego etapie.

 

Źródło: Balex Metal

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ