Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Żywiczny uszczelniacz dekarski

Ocena: 0
2898
Uszczelniacze dekarskie, z racji swojego specjalistycznego zastosowania oraz ze względu na czynniki pogodowe, jakim są poddawane, muszą cechować się wysokimi parametrami.

Fot. Lakma

Uszczelniacz żywiczny od Lakmy charakteryzuje się stałą plastycznością, co pozwala na dokonywanie korekt na łączonych elementach oraz zabezpiecza przed powstawaniem rozszczelnień podczas pracy konstrukcji dachu. Produkt ten charakteryzuje się także bardzo dobrą przyczepnością do podłoży metalowych, betonowych, kamiennych, drewna, szkła i powłok malarskich. Nie bez znaczenia dla pracy dekarza jest też brak spływalności uszczelniacza, co pozwala na uszczelnianie pionowych powierzchni w temperaturze do 80°C.

Produkt można stosować niemal w każdych warunkach – np. w czasie deszczu – co umożliwia natychmiastową reperację przeciekających elementów dachu. Ważne są także parametry utwardzonej spoiny – może być malowana, a także zachowuje odporność na promienie UV i wodę. Produkt sprzedawany jest w pojemnikach o pojemności 300 ml.

Źródło: Dachy, nr 1 (132) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: