Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Zestaw do rąbka

Ocena: 5
2868

Zestaw do wycinania i kształtowania zakończeń rąbka to oczekiwane i poszukiwane narzędzie pracy profesjonalnego dekarza

W skład zestawu wchodzą:

  • kleszcze do kształtowania zakończeń rąbka,
  • nożyce do wycinania zakończeńprofili.

Narzędzia dostępne są także oddzielnie, jednak razem tworzą niepowtarzalny, kompletny  zestaw specjalistyczny.

Specjalistyczne kleszcze do kształtowania zakończeń rąbka znajdują zastosowanie przy wykańczaniu rąbków kątowych i podwójnych, skośnych (45°), a także półokrągłych.

Dzięki zaciśnięciu szczęk, blacha pozostaje nieruchoma. Prosta, mocna konstrukcja narzędzia umożliwia szybką pracę i powtarzalność wykończeń.Nożyce do wycinania zakończeń profili tną kasetony lub profile dachowe z blachy stalowej grubości do 0,7 mm, miedzianej do 0,8 mm, stalowej nierdzewnej do 0,5 mm lub aluminiowej do grubości 0,8 mm.

Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji narzędzie znajduje szerokie zastosowanie na placu budowy. Istnieje także możliwość dokupienia adapteru do zamontowania urządzenia na stole i pracy w otoczeniu warsztatowym.

Do pracy nożycami nie jest wymagane wcześniejsze specjalne przygotowanie obrabianego profilu. Nożyce umożliwiają wycięcie części dolnej lub górnej rąbka w jednym przebiegu roboczym.

Zestaw dostarczany jest w solidnej metalowej walizce wraz ze specjalnym szablonem traserskim w komplecie.

 
 
Źródło: Dachy, nr (118) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: