Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Uchwyt dachowy

Ocena: 5
3004

Uchwyt dachowy Flux®-Topp firmy Flender służy do montażu instalacji solarnych, paneli solarnych, elementów komunikacji dachowej, zamocowań zabezpieczających, urządzeń klimatyzujących itp.


fot. Flender

Element został zaprojektowany do wykorzystania na dachach płaskich, krytych papami bitumicznymi lub membranami z tworzyw sztucznych. Podstawę uchwytu przykręca się do konstrukcji dachu, przy czym można ją dopasować do grubości termoizolacji. Uchwyt zostaje uszczelniony połączonym kołnierzem, który zapewnia szczelność miejsca przebicia przy hydroizolacji do
9 mm grubości.fot. Flender

Dzięki modułowej budowie uchwytu można używać albo do mocowania różnych urządzeń, albo jako zabezpieczenia antyupadkowego. Ewentualne obciążenia nie działają na powierzchnię dachu, lecz zostają przekazane do konstrukcji.

Uchwyt jest wykonany z wysokiej jakości stali szlachetnej. Powstawaniu mostków cieplnych w miejscach przejścia przez ocieplenie zapobiega płytka dociskowa z poliamidu.
 
Źródło: Dachy, nr (121) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: