Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Tytan X-Treme - elastyczny uszczelniacz dekarski od firmy Selena

Ocena: 0
2340
W połowie sierpnia Selena S.A. wprowadziła na rynek nową szpachlę uszczelniającą Tytan X-Treme. Jednak fachowcy w branży budowlanej są zgodni, że właśnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, zostanie ona poddana największej próbie. Wcześniej jej innowacyjne cechy i właściwości zostały zarekomendowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które jest członkiem Międzynarodowej Federacji Dekarskiej IFD.

"To pierwszy na rynku, tak elastyczny uszczelniacz dekarski, którego możemy używać przy zmiennej pogodzie. To dla nas spore ułatwienie przy prowadzonych inwestycjach. Wielokrotnie w branży budowlanej pogoda potrafiła pokrzyżować nam plany. Teraz możemy używać nawet przy stojącej wodzie uszczelniacza o wysokiej elastyczności i doskonałej przyczepność, a wszystko za sprawą nowej generacji syntetycznego kauczuku, który wzmocniony jest polimerowymi włóknami" - mówi Krzysztof Wieteska, który w branży jest ponad 23 lata.

Nowy produkt Grupy SELENA skutecznie mostkuje pęknięcia oraz wykazuje wyjątkową szczelność oraz przyczepność z podłożem. Największym walorem jest zdecydowanie ekstremalna elastyczność - szpachla wytrzymuje aż 1000 naprężeń 24 godziny na dobę. Można stosować ją w bardzo zróżnicowanej temperaturze, do nawet od -10 st. do +40 st. i zmiennych warunkach pogodowych, od deszczu, poprzez słońce i śnieg. Tworzy idealne złącze i uszczelnienie w łodziach oraz innych zastosowaniach wymagających odporności na stałe działanie wody. Specjaliści zrobią ze szpachli użytek do natychmiastowej naprawy dachów, rur, rynien, tarasów, kominów, itp. X-TREME zalecana jest głównie do obróbek blacharskich, ale też do bitumu.

Charakterystyka Tytan X-Treme:
 • Trwale plastyczna
 • Bezbarwna
 • O podwyższonej przyczepności
 • Trwale mostkuje pęknięcia
 • Odporna na promienie UV i trudne warunki atmosferyczne oraz na pleśnie i grzyby
 • Do stosowania: przy zmiennej pogodzie, w śniegu i deszczu oraz zastoinach wody, przy tem. od -10 st. C do +40 st. C
Zastosowanie: uszczelnianie, wypełnianie ubytków, natychmiastowa naprawa
 • Obszary: dachy, rury, rynny, krawędzie dachów, kominów, tarasów itp.
 • Do materiałów: papa, gonty, tynk, beton, stal, aluminium, miedz, drewno, szkło, twarde PVC oraz inne tworzywa sztuczne
 • Rozprowadzać pędzlem przy mniejszych powierzchniach lub przy większych pacą
 • Po utwardzeniu można malować
 • Nie wymaga podkładu
Źródło i zdjęcie: Selena
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: