Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Taśma klejąca do paroizolacji

Ocena: 0
2059
Aby paroizolacje były szczelne i funkcjonalne, ich zakłady trzeba zaklejać.

Fot. Bauder  

Podobnie połączenia folii z częściami budowli. Taśmy klejące wykorzystywane do tego celu muszą mieć parametry nie gorsze niż sklejane membrany. Połączenie dwóch różnych materiałów musi być trwałe, żeby do ocieplenia nie przedostawała się wilgoć. Uniwersalna taśma klejące BauderTape zapewnia trwałe połączenie także pod wysokimi obciążeniami. Przy jej projektowaniu wykorzystano doświadczenia z branży motoryzacyjnej.

Z jednej strony, dzięki swojej specjalnej strukturze taśma jest na tyle sztywna, żeby połączyć zakłady, a z drugiej wykazuje tak dużą elastyczność, aby sklejać połączenia i detale wewnątrz i na zewnątrz – niezależnie od podłoża: nieważne, czy jest to folia PE, PP, folia aluminiowa, włóknina, papier itd. BauderTape to element systemu, w którego skład wchodzą jeszcze: odporna na promieniowanie UV paroizolacja BauderVap i ekologiczny klej w kartuszach BauderColl.

Źródło: Dachy, nr 12 (156) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: