Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Szlifierka kątowa

Ocena: 5
2154

Szlifierka kątowa Kress 2500 WSB 230 to urządzenie o bardzo dużej mocy – 2500 W, osiągająca 6600 obrotów na minutę.


Fot. Lange Łukaszuk sp.j.

W przypadku maszyn o tak dużej mocy użytkownicy są zwykle narażeni na duże wibracje. W szlifierce Kress 2500 WSB 230 aż połowa drgań jest redukowana przez zaawansowany technologicznie system Auto Balans. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy aluminiowa osłona tarczy tnącej może być ustawiona zgodnie z preferencjami użytkownika. Dodatkowo przestawianie osłony odbywa się szybko i sprawnie, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Mało wymagająca jest także wymiana szczotek węglowych – można jej dokonać samodzielnie, bez konieczności oddawania szlifierki do serwisu. Stopień wytarcia szczotek węglowych kontroluje, podnoszący bezpieczeństwo użytkowania narzędzia, wbudowany wyłącznik, który nie zezwoli na pracę w momencie ich zużycia.

Zwiększone bezpieczeństwo pracy ze szlifierką 2500 WSB 230 zapewnia bezpieczny przycisk do włączania zasilania. Jest on zabezpieczony przed niespodziewanym włączeniem, a w trakcie pracy szlifierki, w razie zagrożenia, umożliwia  natychmiastowe przerwanie dopływu prądu. Obudowa przekładni wykonana została z ciśnieniowego odlewu aluminium. Uzwojenie wysokowydajnego silnika maszyny chronione jest przez specjalną osłonę, dzięki której pył szlifierski nie przerwie uzwojenia, a szlifierka działa bezawaryjnie. Tarcza tnąca montowana jest na wrzecionie przy pomocy śruby M 14, po czym wrzeciono blokujemy przyciskiem w górnej części obudowy.

O mocy i sprawności urządzenia świadczą profesjonalne testy – przecięcie stalowego profilu o wymiarach
40 × 28 mm i grubości ścianek 2 mm zajmuje nowej szlifierce Kress zaledwie dwie sekundy. Narzędzie jest dostępne w profesjonalnej walizce zawierającej oprócz szlifierki klucz czołowy do odkręcania tarczy oraz dodatkowy antywibracyjny uchwyt. Maszyna posiada dwuletni okres gwarancji.


 
Źródło: Dachy, nr  (118) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: