Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System wsporników pod panele solarne

Ocena: 0
2053
Firma Isola przedstawiła uniwersalny system wsporników TopSec pod panele solarne i instalacje fotowoltaiczne.

Fot. Isola

System TopSec został zaprojektowany pod dachówki stalowe Isola Powertekk, ale można go stosować na wszystkich podobnych pokryciach metalowych. Wsporniki mogą być montowane w dowolnych odstępach – w pionie i poziomie. Tak duża elastyczność umożliwia dopasowanie instalacji solarnej czy fotowoltaicznej do dachu o niemal dowolnym kształcie.

Inne cechy systemu to szybki i prosty montaż oraz niska wysokość po zamontowaniu. Specjalna konstrukcja gwarantuje optymalne rozłożenie ciężaru, zaś kątowniki z podłużnymi otworami montażowymi umożliwiają na elastyczną instalację paneli.

Źródło: Dachy, nr 5 (125) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: