Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

System pokryć płaskiego dachu

Ocena: 0
2432
Bauder Therm jest kompletnym systemem mogącym sprostać szczególnym wymaganiom. Producent oferuje optymalne rozwiązanie dla wszystkich warstw: od paroizolacji poprzez różnorodne papy podkładowe aż po papy wierzchniego krycia.

Fot. Bauder

Charakterystyczną cechą systemu firmy Bauder są innowacyjne pasma Therm, wykonane są z wysokiej jakości szybko aktywującego się, samoprzylepnego bitumu elastomerowego. Powierzchnia papy staje się natychmiast klejąca po lekkim podgrzaniu. Pasma Therm występują na wierzchniej i spodniej stronie papy paroizolacyjnej oraz na spodnich stronach pap podkładowej i renowacyjnej. Również spodnia strona papy wierzchniego krycia może być pokryta na całej powierzchni pasmami ze specjalnego bitumu.

Dzięki systemowi Bauder Therm przebieg prac na dachu staje się łatwy i dzięki temu szybszy. Minimalny czas nagrzewania palnikiem, znakomite właściwości samoklejące specjalnego bitumu i profilowana struktura umożliwiają krotki czas operowania płomieniem. Dzięki temu papa może zostać szybciej przymocowana. Oszczędza się przez to czas, energię oraz materiał. Tym bardziej, że montaż produktów z serii Bauder Therm jest niezależny od warunków pogodowych.

Źródło: Dachy, nr 3 (147) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: