System podpór pod ogniwa fotowoltaiczne

Ocena: 0
2058
Aerodynamiczny system podpór Triton to innowacyjny system montażowy pod ogniwa fotowoltaiczne do stosowania na wszystkich płaskich połaciach dachowych.

Fot. T.Werk GmbH

Rodzaj hydroizolacji nie ma tu znaczenia – mogą to być dachy pokryte membraną, papą bitumiczną, z balastem żwirowym, z układem zazielenienia czy po prostu dachy z blachy trapezowej. Triton nie wymaga perforowania dachu i umożliwia pewny i łatwy montaż ogniw fotowoltaicznych. Dzięki temu, że system jest w znacznej mierze dostarczany w postaci zmontowanej i ma modułową budowę, czas potrzeby na jego zainstalowanie znacznie się skraca.


Fot. T.Werk GmbH

Triton został poddany testom w tunelu aerodynamicznym, gdzie badano nie tylko jego stabilność, ale także opływowość. Rezultaty badań pozwoliły na uzyskanie systemu nie obciążającego zbytnio konstrukcji dachowej. Cecha ta umożliwia montaż ogniw fotowoltaicznych także na dachach charakteryzujących się małą rezerwą obciążenia.

Użycie do produkcji materiałów najwyższej jakości sprawia, że Triton jest optymalnym rozwiązaniem do zastosowań, gdzie oczekuje się dużej ekonomiczności i żywotności.

System Triton jest dostępny w wersji południowej (z kątami nachylenia 10° i 15°) oraz we wschodniej/zachodniej (z kątem nachylenia 12°).

Źródło: Dachy, nr 11 (203) 2016
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ