System montażu folii dachowych

Ocena: 0
1780
Firma mdm SA, polski producent akcesoriów dachowych wprowadził do sprzedaży system montażu folii dachowych – Stinger.

fot. mdm SA

Jego główne zalety to dłuższa żywotność dachu, większa wodoszczelność folii oraz zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mechanicznego membrany podczas jej montażu.

Opatentowany w USA system opiera się na zastosowaniu do montażu folii polipropylenowych podkładek uszczelniająco-zabezpieczających pod zszywki, którymi mocuje się – za pomocą specjalnego takera – folię dachową do krokwi. Podkładki zapewniają większą moc połączeń oraz punktowe uszczelnienie miejsc montażu. W efekcie wzrasta odporność na zerwanie np. przez wiatr i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne przy montażu. Stosowanie systemu Stinger znacząco wpływa także na komfort i bezpieczeństwo pracy. Dzięki zastosowaniu podkładek ostre krawędzie takera nie mają bezpośredniego kontaktu z folią, przez co znacznie trudniej o uszkodzenie mechaniczne filmu funkcyjnego.


fot. mdm SA

W skład systemu montażu folii dachowych Stinger wchodzą: specjalny taker młotkowy z funkcją podawania podkładek pod zszywki, obsługiwany – co istotne podczas prac na dachu – jedną ręką, podkładki uszczelniająco-zabezpieczające, odporne na korozję zszywki ze stali powlekanej i folie
dachowe mdm AQ. Zszywki i podkładki sprzedawane są w pakietach po 2016 szt.

Źródło: Dachy, nr 4 (124) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -