Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Stalowy system rynnowy

Ocena: 0
2795
Stalowy system rynnowy Flamingo® produkowany przez firmę Budmat to kompletny, zintegrowany system, który ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo, spokój i komfort w deszczowe dni.

fot. Budmat

Wszystkie elementy systemu wykonane są ze specjalnego materiału Prelaq® RWS (blachy stalowej Rain Water System), dostarczanego przez szwedzki koncern hutniczy Ssab. Huta ta jako jedyna na świecie produkuje wszystkie gatunki blach potrzebne do wykonania kompletnych akcesoriów rynnowych. Stal do produkcji systemu rynnowego Flamingo pokryta jest jednorodnymi powłokami lakierniczymi, dzięki temu wszystkie elementy systemu wyróżnia jednolity, trwały kolor i najwyższa jakość.

System rynnowy Flamingo tworzą następujące elementy:
 • rynna,
 • hak rynnowy (w systemie Flamingo jest to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ może być montowany zarówno jako hak doczołowy – do deski czołowej, jak i dokrokwiowy – montowany z płaskownikiem bezpośrednio do krokwi). Ponadto haki w systemie Flamingo mogą być wykorzystane także jako wspornik do każdego poziomego elementu systemu (rynna, narożnik, łącznik), spełniając jednocześnie najwyższą, ponadnormatywną klasę nośności
 • rura spustowa,
 • obejma rury spustowej,
 • łącznik rynnowy,
 • złączka rury spustowej,
 • denko rynny – element zabezpieczający przed wylewaniem się wody z rynny.


fot. Budmat

Zastosowanie innowacyjnego i specjalnie zaprojektowanego przez Budmat złącza gwarantuje trwałe połączenie denka z rynną, spełniając swoje funkcje w każdych warunkach atmosferycznych. Denko rynny w systemie Flamingo jest jedynym dostępnym na rynku takim rozwiązaniem,
 • narożnik zewnętrzny,
 • narożnik wewnętrzny,
 • sztucer,
 • kolanko,
 • wylewka.

fot. Budmat

Dzięki uniwersalnym elementom, które wzajemnie się uzupełniając mogą pełnić kilka funkcji jednocześnie, system Flamingo jest łatwy w montażu.


fot. Budmat

System jest dostępny w dwóch rozmiarach: mniejszym – dla obiektów o charakterze mieszkalnym (125/87) i większym – z przeznaczeniem na obiekty przemysłowe, wielkogabarytowe (150/100). Rynny Flamingo dostępne są w 8 kolorach, które komponują się z kolorystyką oferowanych przez Budmat pokryć dachowych (blachodachówki: Wenus, Sara, Aria, Zefir).


fot. Budmat

Zastosowanie do produkcji najlepszego materiału i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii wytwarzania pozwoliło udzielić na Stalowy System Rynnowy Flamingo aż 30-letniej gwarancji.

Źródło: Dachy, nr 3 (123) 2010
 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: