Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Skandynawska tarcica konstrukcyjna

Ocena: 5
2210

Skandynawska tarcica konstrukcyjna klasy C24 z drewna świerkowego oferowana przez firmę Sodra Polska, polskiego przedstawiciela szwedzkiego drzewnego koncernu Södra Wood, zdobyła Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2020.

Skandynawska tarcica C24 ze Złotym Medalem MTP Budma 2020

Tarcica ta różni się od tej pochodzącej z Polski, ponieważ z powodu dużo surowszego klimatu Skandynawii tamtejsze drewno charakteryzuje się niskimi przyrostami rocznymi i dzięki temu ma lepszą strukturę, gęstość i jest bardziej wytrzymałe. Tarcica suszona jest do stanu powietrzno-suchego, czyli do poziomu 16% (+/- 2%). Drewno posiada zaokrąglone krawędzie i jest czterostronnie strugane. Do transportu wszystkie paczki są owinięte z czterech stron folią, która zapobiega uszkodzeniu tarcicy w czasie transportu oraz wpływom szkodliwych dla drewna czynników atmosferycznych. 

Źródło: Dachy, nr (240) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ