Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Rockwool Monrock Pro - profesjonalna izolacja dla dachów

Ocena: 0
733
Monrock Pro to płyty ze skalnej wełny mineralnej, które stosuje się jako niepalne ocieplenie dachów płaskich, w układzie izolacji jednowarstwowym lub dwuwarstwowym. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła, płyty Monrock Pro szczególnie nadadzą się do dachów o podwyższonych wymaganiach termicznych.
Płyty MONROCK PRO można wykorzystać do ocieplenia dachu płaskiego zarówno na blasze trapezowej, jak i na stropie betonowym. Izolację przymocować można na dwa sposoby - przy pomocy lepiku asfaltowego (klej bitumiczny) bądź łączników mechanicznych. Skalna wełna mineralna zapewnia bezpieczeństwo każdego rodzaju dachu płaskiego, bez względu na zastosowany materiał pokryciowy.

Informacje techniczne
 • Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: = 0,037 W/mK
 • Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 1,30 kN/m³
 • Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
 • Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL/G-DoP-2040/B/14/w1
 • Norma: EN 13162:2012
 • Certyfikat Zgodności CE: 1390-CPR-0163/09/P; 1390-CPR-0162/09/P
 • Atest higieniczny: HK/B/0439/01/2011
Wymiary
 • Długość: 2000 mm
 • Szerokość: 600 lub 1200 mm
 • Grubość: od 80 do 240 mm
Cena (netto) wg producenta:
 • Od 25 zł/m2
Porada eksperta

Płyty do ocieplania stropodachów niewentylowanych MONROCK PRO kładziemy bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe, przyklejając lub przytwierdzając mechanicznie do niej papę podkładową. W pierwszym wypadku nakładamy na podłoże klej KB MONROCK mechanicznie, pasmowo (za pomocą maszyny do dystrybucji kleju) lub plackami - tak, by pokrywał on ok. 40-50% powierzchni klejonej. Łączniki mechaniczne umieszczamy zaś w miejscu zakładki papy w rozstawie uzależnionym od strefy dachu. Aby usprawnić ten typ mocowania, warto skorzystać z urządzenia do automatycznego wkręcania łączników, tzw. kombajnu. Niezależnie od rodzaju stropu, w każdej warstwie ocieplenia płyty należy układać "na mijankę". W miarę możliwości powinniśmy też tak rozplanować prace wykonawcze, żeby zminimalizować ilość wprowadzanych na dach obciążeń.

Tomasz Kwiatkowski,
Doradca techniczny ROCKWOOL Polska
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: