Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Rheinzink Clipfix

Ocena: 5
2313

Firma Rheinzink oferuje dekarzom system Clipfix do mocowania pasów blachy na rąbek stojący, który zapewnia szybki i pewny montaż blachy i tworzy wytrzymałe połączenia. Na system składają się nierdzewne lub ocynkowane wkręty, przesuwne i stałe łapki oraz wkrętarka.

 

Małe łapki, ale duży efekt – zapewnia producent

Innowacyjne łapki w tym systemie mają zwiększoną wytrzymałość i wykonane są z blachy nierdzewnej. Producent deklaruje, że na etapie projektowania zostały poddane symulacji naturalnych obciążeń spowodowanych porywami wiatru w okresie 50 lat oraz ruchów spowodowanych rozszerzaniem się materiału w okresie 20 lat i świetnie zdały swój egzamin w takich warunkach. Szybki montaż jest możliwy dzięki zastosowaniu zwiększonej odległości mocowania między łapkami oraz dzięki specjalnej nasadce ułatwiającej wkręcanie.

Łapki są mocowane do podłoża z desek lub odpowiednich płyt wiórowych (np. OSB) za pomocą odpornych na korozję i dostępnych w wersji pojedynczej wytrzymałych wkrętów Clipfix. Są one bardziej odporne na obciążenia niż używane dotychczas gwoździe, co pozwala na bezpieczniejsze i pewne mocowanie łapek. Dostępne są również wkręty w taśmie.

 

Montaż standardowych łapek Clipfix za pomocą wkrętarki

Montaż wysokich łapek Clipfix na strukturalnej warstwie rozdzielającej Vapozinc

Kolejnym elementem systemu jest lekka wkrętarka akumulatorowa do pracy ciągłej Rheinzink-Clipfix zaprojektowana przy współpracy ze znanym producentem elektronarzędzi – firmą Fein. To łatwe w obsłudze urządzenie pozwala na szybkie i dokładne mocowanie każdej łapki za pomocą dwóch wkrętów, co zapobiega przekręcaniu się i ewentualnej deformacji łapek. Wyposażone jest magazynek na wkręty i w specjalną prowadnicę, co zapewnia dokładne, ściśle przylegające do powierzchni pozycjonowanie wkrętu w łapce. Montaż może przebiegać praktycznie w sposób nieprzerwany, ponieważ wymiana bitów jest łatwa a akumulator ładuje się bardzo szybko.

 

Dzięki systemowi Clipfix taka możliwość zerwania dachu przestanie spędzać sen z powiek wykonawców

Clipfix jest dostosowany do mat strukturalnych Air-Z oraz Vapozinc. Jego dodatkową zaletą jest to, że jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. System jest certyfikowany, poza tym producent dostarcza wytyczne w postaci tablic mocowania względem obciążenia wynikającego ze stref wiatrowych. Zapewnia także, że dzięki temu systemowi możliwość zerwania dachu przestanie spędzać sen z powiek wykonawców.

Źródło: Dachy, nr (225) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: