Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Przyrząd do cięcia karpiówki

Ocena: 0
6492

Bibermax – z oferty producenta narzędzi Freund – to narzędzie niezbędne przy pracy ze wszystkimi typami karpiówek, służące do ich bezproblemowego cięcia.

Wyposażone jest w urządzenie tnące, podporę dachową oraz element regulujący ustawienie kątów. Posiada także regulowane podparcie i dzięki niemu przyrząd można ustawiać bezpośrednio na łatach. Bibermax może zostać wyregulowany odpowiednio do grubości dachówki a w zależności od jej szerokości możliwe jest też ustawienie szerokości elementów przełamujących. Ma składaną rękojeść ze schowkiem na nóż, co zapobiega jego zgubieniu lub wysunięciu się. Narzędzie jest tak skonstruowane, że istnieje możliwość wymiany zarówno rękojeści tnącej, jak i noża, co z kolei zapewnia możliwość pracy z zawsze sprawnym ostrzem. Dodatkową cechą urządzenia jest całkowicie bezpyłowe przecinanie karpiówki. Przed upadkiem z dachu urządzenie zabezpiecza się sprężynowymi zaczepami do łat oraz linką z karabińczykiem.

Bibermax waży ok. 18 kg a jego długość to 75 cm.

Źródło: Dachy, nr 5 (221) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: