Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyta termoizolacyjna

Ocena: 0
2071
Pianka poliuretanowa jest materiałem o najwyższym współczynniku przewodzenia ciepła

Rys. Bauder

Pianka poliuretanowa jest materiałem o najwyższym współczynniku przewodzenia ciepła i przy niewielkiej grubości spełnia wymogi przepisów ochrony cieplnej. Jest ona odporna na niskie temperatury i wytrzymała na duże obciążenia, co przydaje się zwłaszcza na dachach płaskich. Płyty BauderPIR T to płaskie płyty bez okleiny, rodzina obejmuje też płyty laminowane włókniną mineralną (BauderPIR M) oraz laminowane folią aluminiową (BAuderPIR FA). Wszystkie płyty oferowane są w różnych wymiarach i grubościach. BauderPIR T posiadają wyrobiony spadek i mają wymiary 1200 x 800 mm oraz standardowe grubości od 30 do 300 mm (inne grubości na zapytanie).


Elementy  termoizolacyjne BauderPIR FA posiadają najniższą przewodność cieplną ze wszystkich materiałów – ich współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,20 W/m2K (dla płyt gr. 12 cm). Płyty te posiadają także gotowe zakłady na obwodzie. Specjalna powłoka lakierowa absorbuje do 80% promieni słonecznych.

Źródło: Dachy, nr 1 (109) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: