Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyta sufitowa

Ocena: 0
2092
Własności akustyczne, niepalność, odporność na wilgotność, prosty montaż, a przy tym przystępna cena.

fot. Rockfon


Wszystkie te cechy łączy w sobie Nivis, płyta sufitowa ze skalnej wełny mineralnej.

Nowy produkt w ofercie Rockfon jest adresowany do klientów, którzy cenią sobie wygodę w montażu oraz gwarantowane parametry techniczne. Płyta sufitowa ze skalnej wełny mineralnej Nivis posiada deklarację CE, co oznacza, że wytarzany jest zgodnie z normą europejską EN 13964.

Płyty posiadają gładką białą powierzchnię, tylny welon z włókna szklanego oraz pomalowane krawędzie boczne. Sufit ten charakteryzuje się wskaźnikiem pochłaniania dźwięku (alfaw = 0,60, klasa C). Jest odporny do 100% wilgotności względnej powietrza, co oznacza, że płyta jest w pełni stabilna wymiarowo – nie odkształca się i nie zmienia swoich wymiarów z upływem czasu. Nivis posiada najwyższą - najbezpieczniejszą klasę reakcji na ogień: A1, czyli jest niepalny, a w trakcie pożaru nie wytwarza dymu ani płonących kropli. Skalna wełna mineralna, z której wykonane są produkty Rockfon, jest materiałem nieorganicznym, dzięki czemu płyty sufitowe są higieniczne oraz odporne na rozwój szkodliwych bakterii i grzybów. Biała gładka powierzchnia płyt sufitowych optymalnie odbija światło i zapobiega osiadaniu kurzu.

Źródło: Dachy, nr 5 (113) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: