Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyta MFP LE Pfleiderer

Ocena: 5
1861

Popularyzacja budownictwa drewnianego – szczególnie w systemach prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych, może mieć pozytywny wpływ na naszą planetę i skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Na rynku polskim coraz częściej dostępne są materiały, które pozwalają wybudować trwały i przede wszystkim ekologiczny dom. Również firma Pfleiderer wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom klientów, efektem czego jest nowy produkt – płyta MFP LE – z emisją formaldehydu zmniejszoną aż o 70%.

 

 

Budownictwo w systemie szkieletowym, to znana, dynamicznie rozwijająca się w naszym kraju technologia budowy domów. Wpisuje się w modę na domy energooszczędne, dlatego też interesuje się nią coraz więcej inwestorów. I słusznie, bowiem dom z prefabrykatów ma bardzo dużo zalet. A teraz – dzięki zastosowaniu płyt Pfleiderer MFP LE – może być jeszcze bardziej ekologiczny. 

Krótki czas realizacji

Zaletą budownictwa w systemie szkieletowym, jest krótki czas realizacji, ponieważ wynosi on od kilku do kilkunastu tygodni. To rozwiązanie dla osób, które szybko chcą zamieszkać w nowym domu. Nie musimy również spędzać wielu godzin na placu budowy, ponieważ elementy budynku z prefabrykatów powstają w fabryce. To, co musimy koniecznie zrobić, to przygotować fundament, na którym zostaną złożone wszystkie elementy nowego domu. 

Odpowiednie materiały

Jedną z obiegowych opinii jest przekonanie, że dom w konstrukcji szkieletowej jest mniej wytrzymały na upływ czasu, niż ten murowany. Obecne technologie pozwalają jednak na stworzenie domu o długiej żywotności i doskonałej trwałości. Ogromnie ważną rolę pełnią tu zastosowane materiały, a jednym z dostępnych na rynku są płyty MFP Pfleiderer, charakteryzujące się dobrymi parametrami tj. ochrona przed stratami ciepła, przed wilgocią, a także przed hałasem. Nowością w ofercie firmy jest płyta MFP LE, posiadająca wszystkie te cechy i mniejszą aż o 70% ilością emisji formaldehyduDyrektywa zakazu chemikaliów wskazuje, że górnym limitem emisji formaldehydu do otaczającego nas powietrza jest 0,1 ppm. Nowa płyta MFP LE osiąga poziom zaledwie 0,03 ppm, a więc znacznie mniej, niż większość płyt dostępnych na rynku. Spełnia europejskie normy klasy emisji E1 i jest produktem polecanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Domów BDF – podkreśla Marek Muszyński – to płyta, którą możemy wykorzystać na praktycznie każdym etapie budowy, od momentu stawiania fundamentu aż po dach. Sprawdzi się również podczas wznoszenia ścian wewnętrznych, konstrukcjach schodów, jak również jako modny, surowy materiał dekoracyjny – dodaje specjalista. 

Zastosowanie płyty MFP LE Pfleiderer w budownictwie, to wybór materiału trwałego i ekologicznego. Nie tylko ze względu na niską zawartość emisji formaldehydu, ale również z powodu tego, że firma Pfleiderer do produkcji płyt drewnopochodnych wykorzystuje odpady drzewne, tj. wióry tartaczne i zrębki, a także materiały poużytkowe (stare palety oraz zniszczone meble). To płyta, która powstaje z użyciem materiałów pochodzących z recyklingu. Wybierając MFP LE oraz budownictwo drewniane, dokładamy swoją cegiełkę do lepszej przyszłości naszej planety. 

 

Źródło: Pfleiderer

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ