Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Płyta budowlana PremiumBoard MFP P5

Ocena: 5
4048

Wybór odpowiednich materiałów budowlanych ma niebagatelne znaczenie przy wznoszeniu budynku. Liczy się nie tylko jakość i cena wybranego produktu, ale również wielofunkcyjność, która pozwala jeden rodzaj materiału zastosować w wielu różnych obszarach. Dlatego właśnie płyta budowlana PremiumBoard MFP P5 znacząco wyróżnia się na tle innych materiałów drewnopochodnych dostępnych na rynku.   Jej widoczną przewagą jest przede wszystkim duża wytrzymałość oraz różnorodność zastosowań. To nie tylko materiał do budowy domu, sprawdzi się również na praktycznie wszystkich etapach jego wykończenia. 

 

 

Właściwości

 

Zaawansowana technologicznie płyta budowlana PremiumBoard MFP P5 może poszczycić się wieloma zaletami, np. bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi na zginanie oraz rozciąganie poprzeczne. Wszystko za sprawą nieregularnie rozproszonym wiórom, które wewnątrz płyty zespojone zostały mocnym klejem na bazie żywicy melaminowejPłyta budowlana PremiumBoard MFP P5 posiada również dużą plastyczność, wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach, a co więcej jest to płyta wilgocioodporna. Współczynnik spęcznienia dla płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 wynosi jedynie 10%, co czyni ją idealnym materiałem do wnętrz o podwyższonej wilgotności tj. baseny, łazienki, ale sprawdzi się również w produkcji mebli łazienkowych. Paroprzepuszczalne właściwości sprawiają też, że pomieszczenia wykończone przy użyciu płyty nie będą narażone na grzyby oraz wilgoć. 

Kolejną, bardzo istotną z zalet jest wysoka odporność na ogień. To płyta z segmentu produktów trudno zapalnych, co sprawia, że doskonale sprawdza się jako materiał budowlany, spełniając wymogi związane z ochroną przeciwpożarową. 

 

Zastosowania

 

Szerokie możliwości zastosowania płyty budowalnej PremiumBoard MFP P5 sprawiają, że jest to materiał wygodny w budownictwie oraz wszelkiego rodzaju pracach wykończeniowych. Najczęściej stosowana jest do poszyć dachowych, budowy szalunków, ale również jako materiał do pokryć stropu czy ścian działowych. Doskonale sprawdzi się także w budownictwie ekologicznym – posiada ważne certyfikaty tj. FSC, świadczący o odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku gospodarce leśnej, umożliwiającej pozyskiwanie drewna przy jednoczesnym poszanowaniu bogactw leśnych i zachowaniu ich żywotności. Jak również certyfikat PEFC, świadczący o pozyskaniu drewna z kontrolowanych źródeł. Wielokierunkowa wytrzymałość płyty budowlanej PremiumBoard MFP P5 znacznie ogranicza również ilość odpadów w zakresie wykorzystania materiałów budowlanych, co także ma znaczący wpływ na nasze środowisko. 

 

Źródło: Pfleiderer

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ