Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Paroc ROS na dachy płaskie

Ocena: 5
1928

Dach dachowi nierówny. Ale kiedy idzie o dach płaski, nie ma miejsca na kompromisy – niezbędna jest izolacja, która zapewni odpowiednie parametry cieplne, dobrą akustykę wnętrza oraz ochronę przeciwpożarową. Wszystkie te cechy łączą płyty dachowe z serii Paroc ROS.

 

 

Dach płaski to konstrukcja prosta tylko z pozoru. Szczególnie, jeśli mowa o obiektach użyteczności publicznej, biurach czy wielorodzinnych budynkach mieszkaniowych, w których potrzeba komfortu i bezpieczeństwa jest wprost proporcjonalna do liczby ich użytkowników. Produkty z serii Paroc ROS powstały z myślą o spełnieniu wszystkich tych potrzeb.

Paroc ROS to niepalne płyty dachowe, które można z powodzeniem wykorzystywać w charakterze izolacji termicznej, ogniowej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej, czy to w systemach jedno-, czy dwuwarstwowych dachów płaskich. Rozwiązanie sprawdza się zarówno przy budowie nowych, jak i modernizacji starszych obiektów, w których występują problemy z przemarzającym czy przeciekającym dachem.

Produkty zapewniają trwałe, twarde i ognioodporne podłoże zarówno dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Jeśli w kontekście planowanej konstrukcji dachowej przewidujemy podwyższone obciążenia eksploatacyjne, zaleca się zastosowanie w warstwie wierzchniej płyt Paroc ROS 70, które wytrzymują nacisk do 7000 kg/m2 podczas montażu i użytkowania. W przypadku obciążenia ciężarami standardowymi dobrze sprawdzają się z kolei układy dwuwarstwowe złożone z wierzchniej płyty Paroc ROS 60 oraz spodniej płyty Paroc ROS 30.

Ten ostatni produkt występuje ponadto w wariancie z rowkami wentylacyjnymi, które umożliwiają trwałe suszenie konstrukcji dachu przez cały okres eksploatacji (Paroc ROS 30g). System wentylacji Paroc Air sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku dachów płaskich w obiektach o podwyższonej wilgoci wnętrz – np. na basenach, halach produkcyjnych czy w zakładach przetwórczych.

Płyty z serii Paroc ROS są niepalne, gdyż posiadają najwyższą możliwą klasę reakcji na ogień A1. Zabezpieczone nimi dachy płaskie na podłożu blaszanym uzyskały klasyfikację w zakresie odporności ogniowej dachów warstwowych od REI 15 do REI 45/RE 60 (klasyfikacja ITB nr 1835/19/R35NZP).

Płyty dachowe Paroc ROS osiągają ponadto bardzo wysokie wskaźniki izolacyjności akustycznej od dźwięków powietrznych, co potwierdzają testy przeprowadzone w jednostce badawczej GRYFITLAB w Łozienicach – jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie laboratoriów badawczo-rozwojowych na terenie Europy Środkowej.

Źródło: Paroc

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ