Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Oszczędź czas i pieniądze radzi ekspert marki Protan Polska

Ocena: 5
2270

Na placu budowy czas niezaprzeczalnie stanowi jeden z najważniejszych elementów przy rozliczaniu wykonawcy z założonych zobowiązań. Przekroczenie ustalonej daty zakończenia prac łączy się z kosztownymi karami nakładanymi na niewywiązującą się z umowy firmę wykonawczą.

 

Na każdym placu budowy mogą pojawić się nieprzewidywane dotąd sytuacje, które czasami mają katastrofalny skutek znacznie opóźniając termin zakończenia projektu. Warto w takich sytuacjach współpracować z najbardziej doświadczonymi kontrahentami i ze spokojem pokonywać przeciwności. Co zatem wpływa na wydłużenie pracy fachowców i jak zmniejszyć ryzyko niepowodzenia?

Innowacyjne planowanie

Nie da się ukryć, że odpowiednio zaplanowana praca i przewidywanie następowania kolejnych etapów prac stanowi podstawę przy budowie gmachów i konstrukcji. W dzisiejszych czasach technologia wychodzi naprzeciw oferując spektrum możliwości ułatwiających dokładne kalkulacje projektów. Jednym z takich rozwiązań jest program ProPlan stworzony przez markę Protan - producenta membran PVC do hydroizolacji dachów. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest zoptymalizowanie zużycia materiałów potrzebnych do wykonanie pokrycia dachowego oraz dobranie najlepszego systemu mocowania. Wówczas oszczędności można szukać zarówno w kosztach samej inwestycji, kosztach logistyki, jak i w terminie zakończenia projektu. Platforma Proplan ułatwia obliczenia i porównuje różne systemy montażu. Za jej sprawą ilość wykonywanych zgrzewów może zostań obniżona do nawet 64%, co stanowi niebagatelną oszczędność czasu pracy dekarzy, a tym samym całego przedsięwzięcia.

Niesprzyjająca pogoda

Jednym z głównych problemów pojawiających się w trakcie montażu różnorodnych elementów konstrukcyjnych jest czynnik pogodowy i panująca temperatura. Nie da się ukryć, że porywisty wiatr oraz obfita ulewa zwiększa ryzyko występowania wypadków na placu budowy, nie tylko utrudniając a niekiedy wręcz uniemożliwiając prowadzenie czynności instalacyjnych. Niska temperatura  to również częsta przeszkoda napotykana np. przy montażu hydroizolacji na dachu płaskimi. Temperatura spadająca poniżej 0 w skali Celsjusza sprawia, że niektóre materiały gwałtownie kurcząc i ponownie rozkurczając się, mogą zostać uszkodzone i stać się niezdatne do użytku. W takim wypadku warto postawić na sprawdzone produkty od producenta wyspecjalizowanego w wytwarzaniu elementów odpornych na warunki pogodowe. "W przypadku montażu membran PVC nie ma obaw oraz żadnych przeciwskazań do tego, aby prace odbywały się w rekordowo niskich temperaturach  -30 stopni Celsjusza. Wieloletnie doświadczenie w montażu membran w północnych rejonach Skandynawii jest tego doskonałym potwierdzeniem" - wyjaśnia Jerzy Kosior, Doradca Techniczny, Protan Polska.

Wszystko na czas

Logistyka i dostarczanie materiałów przez wykonawców to klucz do sprawnego zarządzania placem budowy. Drobne opóźnienia potrafią mieć katastrofalne skutki i rzutować na dalszą cześć pracy. Niedostarczenie w określonym czasie materiałów wstrzymuje często cały projekt generując ogromne opóźnienia. Dlatego tak ważny jest nieprzerwany kontakt z dostawcą dostępnym 24 godziny na dobę. "Jako w pełni odpowiedzialna firma służymy swoją wiedzą i doświadczeniem całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Nasi eksperci dostępni są pod telefonem w każdej sprawie niecierpiącej zwłoki" - mówi Michał Miąsek Dyrektor Zarządzający Protan Polska. Zarządzanie pracą na skomplikowanym placu budowy to nie lada wyzwanie. Warto więc ograniczyć ryzyko niepowodzeń i wybrać pewnego partnera, nie martwiąc się o wystąpienie niespodziewanych przeszkód.

Źródło i zdjęcie: Protan Polska

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ