Oszczędność czasu w jednym elemencie

Ocena: 0
1242
Oszczędność rzędu 30 minut obiecuje producent przy montażu wpustu lub elementu nadbudowy wpustu za pomocą korpusu izolacyjno-montażowego Sita. Klejenie wpustu do korpusu izolacyjno-montażowego zamiast tradycyjnego montażu mechanicznego jest możliwe dzięki precyzyjnemu dopasowaniu korpusu do konkretnego modelu wpustu Sita.

Korpus izolacyjny wpustu i elementu nadbudowy

Koniec z uciążliwym wycinaniem, docinaniem i dopasowywaniem wpustu do termoizolacji. Korpus produktu pozwala na czystą pracę i montaż wpustu szybko bez uciążliwych prac wiążących się z powstawaniem uciążliwych odpadów z wycinanej termoizolacji. Te zalety łączy nowy produkt w ofercie Sita, czyli korpus izolacyjno-montażowy. Najistotniejszą cechą i zyskiem jest skrócenie czasu montażu wpustu lub nadbudowy w połaci dachu. Według producenta czas montażu wpustu dachowego skraca się z szacowanych 35 do jedynie 3 minut.

 
Produkt firmy Sita pasuje idealnie. Korpus izolacyjny o wymiarach 500x500mm jest stabilnym elementem, wobec czego montaż mechaniczny wpustu możemy zastąpić jedynie jego wklejeniem w tenże korpus. Ta operacja pozwala na skrócenie czasu montażu wpustu czy też elementu nadbudowy. Nie bez znaczenia jest też idealne dopasowanie do montowanego odpływu dachowego, co pozwala nam uzyskać jego sztywność i pewność idealnego mocowania w dachu.


Korpus izolacyjno-montażowy jest wykonany z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) i według badań Urzędu Badań Materiałowych (MPA NRW) parametr przewodności cieplnej wynosi 0,025 W/mK, zaś wytrzymałość na ściskanie kształtuje się na poziomie 200 kPa. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym i szczelności, montaż korpusu o takich parametrach wraz z wpustem dachowym Sita wykonanym ze spienionego poliuretanu, a więc również materiału ograniczającego straty ciepła, jest unikalnym rozwiązaniem na rynku, a zastosowanie takich elementów pozwala na znaczne ograniczenie strat ciepła.


Źródło i zdjęcia: Sita Bauelemente
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy