Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ołów do obróbek

Ocena: 5
2493

Ołów walcowany jest w budownictwie stosowany od stuleci.


fot. Röhr+Stolberg

Z racji swojej plastyczności jest doskonałym materiałem do wykonywania np. obróbek blacharskich na dachach. Ponadto metal ten jest odporny na wpływy pogodowe i w 100% nadaje się do recyklingu. Venusblei firmy Röhr+Stolberg łączy wspomniane zalety z uszlachetnioną powierzchnią. Estetyczny wygląd całej powierzchni zostaje zachowany przez cały okres eksploatacji. Proces uszlachetniania zapobiega poza tym występowaniu bieli ołowiowej. Ołów Venusblei można więc układać przy każdej pogodzie, bez obawy o pojawienie się węglanu. Dodatkowe,  pracochłonne patynowanie blachy nie jest konieczne – podnosi tylko koszty.

Do wykorzystania jako fartuchy do okien dachowych i dla lukarn oraz na obróbki instalacji solarnych producent oferuje ołów w wersji plisowanej. Dostępna jest także wersja Venusblei-SK – blacha ołowiana całopowierzchniowo przyklejana do podłoża, odpowiednia do wykonywania zakończeń i połączeń.

Standardowa grubość blachy wynosi 1,25 mm (na zamówienie możliwa grubość 2,5 mm). Jest ona sprzedawana w postaci rolek o wadze 12,5, 16,5, 25 i 50 kg oraz w różnych szerokościach i długościach.

 
Źródło: Dachy, nr (121) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: