Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Okno dachowe z kołnierzem gumowym

Ocena: 5
2766

Firma Okpol wprowadziła na rynek kołnierz gumowy Reset do swoich okien IGX F1. Jest on całkowicie odporny na naciąganie, uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne i może być stosowany do większości pokryć dachowych.

 

Okno IGX F1 z kołnierzem gumowym na dachu pokrytym łupkiem

Montaż okna IGX F1 Reset trwa zaledwie 15 minut i jest bezpieczny – w przeciwieństwie do ostrych krawędzi kołnierzy aluminiowych dekarz nie skaleczy się o gumę. Kąt montażu okna to zakres od 5 do 90 stopni. 

Okno IGX F1 ma 40% więcej przeszklenia niż standardowo i jest superenergooszczędne – współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw = 0,79 W/m2K. Dzięki gumowemu kołnierzowi poddasze jest też wyciszone – w trakcie deszczu nie słychać hałasu wywołanego przez uderzenia kropli czy gradu o kołnierz, jak w aluminiowych wersjach. Bezpieczny pakiet szybowy P2A zawiera cztery szyby, w tym dwie zlaminowane, a jego współczynnik przenikania ciepła to Ug = 0,5 W/m2K. Oprócz walorów użytkowych okno jest też estetycznie wykonane i charakteryzuje się nowoczesnym designem. 

Więcej na www.okpol.pl/reset

Źródło: Dachy, nr (237) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ