Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nożyce do łupka

Ocena: 5
11390

Nożyce MasterCut firmy Freund są przeznaczone do cięcia płytek włókno-cementowych oraz łupkowych. Wykonana z aluminiowego odlewu nowa konstrukcja narzędzia umożliwia wydajną pracę.


Fot. Freund

Obraca się je w zależności od obrabianego materiału: przy cięciu płytek włókno-cementowych skala i dziurkacz znajdują się na górze, a krawędź cięcia powstaje po dolnej stronie. Z kolei do cięcia płytek łupkowych nożyce trzeba odwrócić – krawędź cięcia jest widoczna na górze. Nożycami można więc pracować w każdej pozycji, co oszczędza nadgarstek pracownika oraz umożliwia uzyskanie precyzyjnego cięcia.

Nowy kształt narzędzia sprawia, że dobrze widoczna jest cała przecinana powierzchnia materiału. Zoptymalizowana krawędź i dziurkacz z wytrzymałą sprężyną oszczędzają czas i energię. Palce są zabezpieczone przed zmiażdżeniem przez osłonę. Nożyce są zbudowane z niewielu części, dzięki czemu ich konserwacja i czyszczenie nie są trudne. Aby dostać się do wszystkich pojedynczych elementów, wystarczy odkręcić dwie śruby.

 

 

Źródło: Dachy, nr (176) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: