Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowe narzędzia akumulatorowe Bosch z silnikami bezszczotkowymi EC

Ocena: 0
2779
Firma Bosch wprowadza na rynek trzy nowe narzędzia akumulatorowe z silnikami bezszczotkowymi EC: akumulatorową wkrętarkę do montażu suchej zabudowy GSR 18 V-EC TE Professional, wiertarko-wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-EC Professional i wkrętarkę akumulatorową GSR 10,8 V-EC HX Professional. Nowe narzędzia akumulatorowe z silnikami EC, dzięki dwukrotnie dłuższej żywotności, są optymalnym wyborem do zaawansowanych zastosowań profesjonalnych. Ustanawiają one nowe standardy efektywności i wydajności wkręcania, wiercenia, cięcia i szlifowania. Narzędzia będą dostępne w sprzedaży od września 2013 r.

Wkrętarka GSR 18 V-EC TE Professional, wyposażona w akumulator o pojemności 4,0 Ah, wkręca na jednym cyklu ładowania do 3 400 wkrętów o średnicy 3,5 mm i długości 35 mm w płytach gipsowo-kartonowych lub profilach metalowych

Nowe narzędzia zawdzięczają swoją wyższą wydajność bezszczotkowemu silnikowi EC (ang. electronically commutated - komutowanemu elektronicznie). Jego wysoka sprawność zapewnia wydłużenie czasu pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora nawet do 30%. Co równie ważne, silnik jest całkowicie bezobsługowy. Brak szczotek w konstrukcji silnika sprawia, że nowe narzędzia cechuje także większa trwałość i niezawodność. Wysoka sprawność powoduje mniejsze straty ciepła, dzięki czemu narzędzia nie nagrzewają się tak, jak ma to miejsce w przypadku silników szczotkowych.

System EMP (ang. Electronic Motor Protection) dodatkowo chroni urządzenie przed przeciążeniem - w przypadku ekstremalnych zastosowań, w krytycznej sytuacji silnik zostanie wyłączony, aby zapobiec jego uszkodzeniu. Dzięki tym elementom żywotność narzędzi akumulatorowych Bosch z silnikami EC jest dwukrotnie dłuższa w porównaniu z narzędziami wyposażonymi w tradycyjne silniki szczotkowe. Technologia EC umożliwia także zachowanie mniejszych rozmiarów i niższej wagi narzędzi. Praca w miejscach trudno dostępnych, czy wymagająca trzymania narzędzia nad głową staje się dzięki temu łatwiejsza i bardziej komfortowa.

Narzędzia akumulatorowe z silnikami EC są optymalnym wyborem w przypadku zaawansowanych aplikacji na budowie lub w warsztacie. Akumulatorowa wkrętarka do montażu suchej zabudowy GSR 18 V-EC TE Professional umożliwia seryjne wkręcanie wkrętów w płyty gipsowo-kartonowe, zaś wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC HX Professional polecana jest do seryjnego wkręcania w pracach instalacyjnych i montażowych. Akumulatorowe narzędzie wielofunkcyjne GOP 18 V-EC Professional będzie z kolei niezastąpione w naprawach i adaptacjach, dzięki niezwykle szerokiej palecie wyspecjalizowanego osprzętu.


W ofercie Bosch znajduje się podajnik automatyczny MA55 Professional do taśm zawierających 50 szt. wkrętów

Przegląd narzędzi akumulatorowych z silnikami EC - nowości dostępne w ofercie od września 2013 r.
Akumulatorowa wkrętarka do montażu suchej zabudowy GSR 18 V-EC TE Professional wyróżnia się wyjątkowo lekką i zwartą budową, ułatwiającą seryjną pracę przy płytach gipsowo-kartonowych. Produkt jest wyposażony w akumulator o pojemności 4,0 Ah, wkręca na jednym cyklu ładowania do 3 400 wkrętów o średnicy 3,5 mm i długości 35 mm w płytach gipsowo-kartonowych lub profilach metalowych. Wkręcanie odbywa się z prędkością do 4 200 obrotów na minutę, co jest gwarancją szybkiego tempa pracy na budowie. Zastosowany w narzędziu silnik EC posiada specjalną izolację, która chroni go przed szkodliwym działaniem pyłu.

Wkrętarka GSR 18 V-EC TE Professional ma głowicę o długości zaledwie 207 mm, co czyni ją najmniejszą akumulatorową wkrętarką do montażu suchej zabudowy w klasie narzędzi 18 V. Pomimo zastosowania wytrzymałej, metalowej przekładni i akumulatora o pojemności 4,0 Ah narzędzie wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i niską wagą - zaledwie 1,6 kg, dzięki czemu jest ono wyjątkowo poręczne. Regulowany ogranicznik głębokości gwarantuje wysoką precyzję wkręcania, a blokada włącznika umożliwia pracę ciągłą. Dodatkowo, w ofercie Bosch znajduje się podajnik automatyczny MA55 Professional do taśm zawierających 50 szt. wkrętów.

Kolejna propozycja to dwie poręczne wkrętarki z akumulatorami 10,8 V: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC Professional z uchwytem zaciskowym Auto Lock i wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC HX Professional. Długość głowicy wynosi odpowiednio 163 i 135 mm. Niska waga (odpowiednio 0,9 i 0,7 kg) i niewielkie rozmiary sprawiają, że są to najlżejsze i najmniejsze wkrętarki klasy 10,8 V. Komfort użytkowania, maksymalny moment obrotowy wynoszący 20 Nm i prędkość obrotowa do 1 300 obrotów na minutę gwarantują wysoką efektywność pracy. Narzędzia cechuje duża wszechstronność: można nimi wkręcać wkręty w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych. Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 10,8 V-EC Professional umożliwia także wiercenie otworów do średnicy 10 mm w stali i do 30 mm w drewnie.


Nowe narzędzia akumulatorowe z silnikami EC, dzięki dwukrotnie dłuższej żywotności, są optymalnym wyborem do zaawansowanych zastosowań profesjonalnych. Ustanawiają one nowe standardy efektywności i wydajności wkręcania, wiercenia, cięcia i szlifowania

W porównaniu do narzędzi z tradycyjnymi silnikami komutatorowymi DC, nową wiertarko-wkrętarkę wyróżnia dwukrotnie dłuższa żywotność. Wzrost sprawności silnika dzięki zastosowaniu technologii EC w połączeniu z akumulatorem o pojemności 2,0 Ah, umożliwia wkręcenie do 770 wkrętów o wymiarach 4 x 40 mm w miękkim drewnie na jednym cyklu ładowania akumulatora. Dzięki temu użytkownik osiąga maksymalne tempo pracy w relatywnie krótkim czasie.

W przypadku konieczności przerwania wykonywanych zadań, wiertarko-wkrętarkę akumulatorową można wygodnie zawiesić na pasku, dzięki dołączonemu zaczepowi. Użytkownicy mają również możliwość personalizacji swojej wiertarko-wkrętarki GSR 10,8 V-EC Professional dodatkowymi, kolorowymi wkładkami montowanymi z tyłu korpusu wkrętarki, które ułatwiają rozpoznanie indywidualnych urządzeń. Zamiast kolorowej wkładki możliwe jest także dołączenie funkcjonalnego, dodatkowego uchwytu na końcówki wkręcające, który ułatwia ich szybką wymianę w zależności od potrzeb.

Oscylacyjne narzędzia wielofunkcyjne GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional z silnikami EC, tak jak w przypadku innych narzędzi z tym silnikiem, osiągają sprawność ponad 80%. Dotychczas stosowane tradycyjne silniki szczotkowe zapewniały poziom sprawności 60-70%. Narzędzia wyróżniające się niskim poziomem drgań, są niezawodnymi pomocnikami przy wszelkiego rodzaju pracach adaptacyjnych i naprawach. Można nimi wykonywać np. cięcia wgłębne w miękkim lub twardym drewnie, dopasować długość ościeżnicy, oszlifować trudno dostępne elementy mebli lub przyciąć wystające gwoździe. Akumulatorowe narzędzia wielofunkcyjne są dobrze wyważone, doskonale leżą w dłoni i posiadają wyjątkowo wydajny akumulator o pojemności 4,0 Ah z technologią CoolPack. W narzędziach GOP 14,4 V-EC Professional i GOP 18 V-EC Professional można stosować osprzęt marki Bosch z uniwersalnym systemem montażu OIS (ang. Oscillating Interface System), który doskonale działa także z narzędziami innych producentów.

W aktualnej ofercie firmy Bosch dla profesjonalistów znajdują się już narzędzia z silnikami EC - są to akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe GBH 36 V-LI Compact Professional i GBH 18 V-EC Professional. Model GBH 36 V-LI Compact Professional waży zaledwie 2,9 kg. Cechuje go duża wydajność - można nim wykonać nawet 100 otworów o wymiarach 6x40 mm w betonie na jednym cyklu ładowania akumulatora. Narzędzie posiada energię udaru 1,8 J, prędkość obrotową do 1 500 obrotów na minutę i można nim wiercić otwory o maksymalnej średnicy 18 mm w betonie i 30 mm w drewnie. System tłumienia drgań gwarantuje komfortową i niepowodującą zmęczenia pracę. Z kolei akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 18 V-EC Professional oferuje najlepszą relację mocy do wagi, spośród wszystkich dostępnych na rynku akumulatorowych młotów udarowo-obrotowych klasy 18 V. Waży zaledwie 2,6 kg i osiąga energię udaru 1,7 J. Maksymalna średnica wiercenia wynosi 18 mm.


Źródło i zdjęcia: Bosch
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: