Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Nowa generacja optymalizatorów mocy SolarEdge

Ocena: 5
8199

SolarEdge ogłosił wprowadzenie na rynek nowych optymalizatorów mocy serii S, dostępnych dla instalacji domowych w Europie. Seria S wprowadza rozszerzony zestaw zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, a także nową i innowacyjną konstrukcję systemu, która sprawia, że jego instalacja jest inteligentniejsza, łatwiejsza i szybsza.

 

 

Optymalizatory mocy serii S oczywiście zapewniają wgląd w wydajność i produkcję energii na poziomie modułu na miejscu instalacji, aby zmaksymalizować czas pracy systemu i wytwarzanie energii. Jednak nowa gama optymalizatorów mocy serii S jest wyposażona w SolarEdge Sense Connect, pierwszą w branży technologię, która może zapobiegać potencjalnym anomaliom cieplnym już na poziomie złącza, zamiast wykrywać je na poziomie łańcucha. Oprócz kompleksowego pakietu bezpieczeństwa ze zintegrowaną funkcją SafeDCTM, szybkiego wyłączenia falownika i monitorowania na poziomie modułu, seria S oferuje uproszczony układ kabli w celu przyspieszenia instalacji.

"Tak jak postępy w wydajności energetycznej i lepszej ekonomii są ważne dla popularyzacji energii słonecznej, tak samo ważna jest dbałość o bezpieczeństwo i praktyki instalacyjne, które zapewniają ochronę instalatorom i strażakom," – mówi Alfred Karlstetter, dyrektor generalny SolarEdge Europe. "Jako producent będziemy nadal wyznaczać wzorce w standardach bezpieczeństwa w branży PV, koncentrując się na innowacyjnych rozwiązaniach, które przynoszą coraz większą niezawodność." 

Optymalizatory mocy serii S zaprojektowane są z myślą o wszystkich rozmiarach modułów fotowiltaicznych wprowadzanych na rynek, są więc zdolne obsługiwać moduły PV o wysokiej mocy znamionowej i wysokim prądzie wejściowym (14,5A/15A), M10 i G12. Nowe, uproszczone optymalizatory mocy serii S ułatwiają projektowanie i logistykę projektu.

Wszystkie optymalizatory mocy serii S zostały przetestowane, zatwierdzone i są zgodne z przepisami UE oraz mieszczą się w limitach określonych w aktualnej dyrektywie EMC w tym EN61000-6-3, normie UE bezpośrednio związanej z dyrektywą EMC oraz EN55011, najnowszej normie UE dotyczącej charakterystyki zakłóceń częstotliwości radiowej.

Rozwiązanie na miarę przyszłości

Optymalizator mocy S440 (dla modułów o mocy do 440 W) oraz optymalizator mocy S500 (dla modułów o mocy do 500 W), zaprojektowane z myślą o spełnieniu zmieniających się wymagań dotyczących modułów, to pierwsze z nowych rozwiązań dla instalacji mieszkalnych. Seria S do zastosowań komercyjnych oraz rozszerzona gama do zastosowań domowych ma być dostępna na początku 2022 roku.

Przewiduje się, że technologia SolarEdge Sense Connect będzie dostępna wraz z aktualizacją oprogramowania układowego w pierwszym kwartale 2022 roku.

 

Źródło:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ