Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Narzędzie do cięcia dachówek

Ocena: 0
4291
Dachhexe K200 to narzędzie do cięcia dachówek ceramicznych i cementowych, terakoty, glazury itp. Posiada ono podłączony mechanizm odsysający, dzięki czemu cięcie nie powoduje zapylenia okolicy.

Fot. Rabied-Biedron

Jeśli jednak miałby on przeszkadzać w pracy, można go łatwo odłączyć bez używania narzędzi.

W nakładce odsysającej znajduje się laser, wyznaczający linię cięcia – nie ma więc obawy o zboczenie z kursu.

Piłę obsługuje się jedną ręką, dzięki czemu praca na dachu jest nie tylko łatwiejsza, ale i bezpieczna. Dekarz może wolną ręką albo uchwycić się czegoś w celu ustabilizowania swojej pozycji, albo przytrzymywać odcinaną część.


Fot. Rabied-Biedron

Głębokość cięcia wynosi 70 mm. Specjalna nakładka chroni przed przecięciem blachy koszowej. Narzędzie można szybko dostosować do użytku przez osoby lewo- i praworęczne.

W skład zestawu, mieszczącego się w poręcznje walizeczce, wchodzą:
  • piła Dachhexe K 200 z tarczą diamentową,
  • nakładka odsysająca z laserem,
  • osłona blachy koszowej,
  • regulowany nastawiacz wysokości,
  • tarcza diamentowa 200/22,2 mm,
  • dodatkowy uchwyt
  • klucz dwuoczkowy.

Źródło: Dachy, nr 11 (167) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: