Na rynek wchodzi innowacyjna pilarka do materiałów izolacyjnych

Ocena: 0
1696

Czy pilarka może być precyzja, szybka, lekka i jednocześnie wielozadaniowa? Niedługo taka będzie, ponieważ od maja 2018 r. w sprzedaży pojawi się nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240.

Opracowane przez Festool urządzenie z akumulatorem 18V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie różnych zadań. Nowa pilarka nadaje się do cięcia materiałów o różnych grubościach:

 • elastycznych materiałów izolacyjnych (włókna mineralne i naturalne),
 • płyt poliuretanowych (PUR/PIR),
 • płyt polistyrenowych (EPS/XPS),
 • twardych włókien mineralnych (włókna drzewne i konopne).

Ponadto połączenie unikatowych zespołów tnących, mocnego silnika EC-TEC, wydajnych akumulatorów, ergonomicznej konstrukcji oraz niewielkiej wagi, znacząco zwiększają wytrzymałość pilarki i, co równie istotne, komfort pracy.

"Nasza akumulatorowa pilarka to system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było" - mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska.

Dlaczego to taka innowacja?

W wypadku wełny szklanej i mineralnej używa się głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału jego wydajność i precyzja (zwłaszcza gdy ważne jest zachowanie kąta) maleją. Dlatego fachowcy sięgają po coraz droższe i nieelastyczne urządzenia. Są one ciężkie i duże, a więc mało praktyczne. Te same wady mają powszechnie stosowane narzędzia do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak np. elektryczne piły szablaste typu lisi ogon.

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240

Powyższych ograniczeń pozbawiona jest natomiast akumulatorowa pilarka Festool ISC 240. Wyróżnia ją zasilanie akumulatorowe, które pozwala na cięcie w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego (np. na budowie) i równocześnie gwarantuje pracownikom swobodę ruchu (na dachu, na rusztowaniu, na podłożu). Poza tym niewielka waga narzędzia, gumowane powierzchnie, a także doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy nawet podczas obsługi jedną ręką.

"Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te stają się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów" - tłumaczy Sławomir Trojan.

Podsumowując nowa pilarka Festool jest wygodna i lekka, a także szybka i precyzyjna.

Wszechstronność pilarki to kolejny atut

O wyjątkowości nowej pilarki decyduje jej wszechstronność. Brzeszczot o szlifie falistym jest idealny do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne. Z kolei patentem na płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną jest brzeszczot z zębem rozwartym (i oczywiście skorzystanie ze stołu przystawkowego). System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału. Oba brzeszczoty będą dostępne w dwóch wersjach: 240 i 350 mm głębokości cięcia.

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240

"Co ważne faliste ostrze minimalizuje pylenie podczas obróbki. Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli tniemy ostrzem z zębem rozwartym, kiedy to powstaje dużo wiórów" - zwraca uwagę Sławomir Trojan.

Poza tym w razie potrzeby za pomocą pilarki, szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej bardzo szybko można przygotować półstacjonarne miejsce pracy do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań.

Bogaty asortyment i wydajna obróbka materiałów izolacyjnych

Znajdujące się już na rynku pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 od Festool są przeznaczone do twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia wpust prowadzący w stole z odlewanego pod ciśnieniem aluminium w połączeniu z szyną prowadzącą.

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240

Z kolei nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool. Umożliwia obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych oraz naturalnych (głębokość cięcia do 350 mm) i jest wyposażona w akumulatory. Sprawdzi się idealnie podczas:

 • izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach oraz konstrukcjach nośnych,
 • izolacji dachu pod i między krokwiami przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
 • izolacji poddasza,
 • izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej,
 • nakładania izolacji z PUR na krokwie,
 • izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

Service all inclusive

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 jest oferowana z pakietem Service all-inclusive, obejmującym:

 • 36 miesięcy bezpłatnych napraw,
 • 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży,
 • 10 lat gwarancji dostępności części zamienne,
 • 15-dniową gwarancję zadowolenia lub zwrot pieniędzy.

Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool będzie dostępna na rynku od maja 2018 r. Więcej informacji na www.festool.pl

Dane techniczne akumulatorowej pilarki do materiałów izolacyjnych ISC 240 18 V

 • Liczba skoków roboczych: 3000 min-1
 • Głębokość cięcia: 240 mm i 350 mm
 • Skok: 26 mm
 • Przyłącze do odsysania pyłu Ø: 27 mm
 • Ciężar:
  • 2,5 kg z akumulatorem standard (5,2 Ah)
  • 2,3 kg z akumulatorem compact (3,1 Ah)
  • 1,8 kg bez akumulatora
Rewolucja wśród pilarek do materiałów izolacyjnych: Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool będzie dostępna na rynku od maja 2018. Rewolucja wśród pilarek do materiałów izolacyjnych: Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool będzie dostępna na rynku od maja 2018.
Cięcie z zachowaniem kątów i gładka powierzchnia umożliwiają łatwe układanie materiałów izolacyjnych i ograniczają liczbę koniecznych poprawek. Cięcie z zachowaniem kątów i gładka powierzchnia umożliwiają łatwe układanie materiałów izolacyjnych i ograniczają liczbę koniecznych poprawek.
Prowadzenie cięcia przy zastosowaniu szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej. Można dzięki temu wykonywać precyzyjne i powtarzalne cięcia z zachowaniem linii prostej i kątów. Prowadzenie cięcia przy zastosowaniu szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej. Można dzięki temu wykonywać precyzyjne i powtarzalne cięcia z zachowaniem linii prostej i kątów.
Niezwykle elastyczna w użyciu: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool Niezwykle elastyczna w użyciu: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool
Idealna na placu budowy: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 może być wykorzystywana wraz z szyną prowadzącą i przykładnicą kątową. Idealna na placu budowy: akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 może być wykorzystywana wraz z szyną prowadzącą i przykładnicą kątową.
Brzeszczot o zębie rozwartym nadaje się do szybkiego, dokładnego i mobilnego cięcia PUR/ PIR (twardej pianki poliuretanowej) oraz płyt z polistyrenu (240 i 350 mm). Brzeszczot o zębie rozwartym nadaje się do szybkiego, dokładnego i mobilnego cięcia PUR/ PIR (twardej pianki poliuretanowej) oraz płyt z polistyrenu (240 i 350 mm).

Źródło i zdjęcia: Festool GmbH

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Dachy - krok po kroku

Polecamy