Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Miękki cynk do obróbek

Ocena: 5
6887

Do wykonywania obróbek przy kominach, ścianach czy lukarnach na dachach dachówkowych czy łupkowych wymagany jest materiał o odpowiedniej plastyczności, ale i trwałości.


Fot. RHEINZINK

Firma RHEINZINK oferuje do tych celów nowość: miękki cynk, umożliwiający wykonanie estetycznych połączeń metodą felcowania lub w technice miękkiego lutowania. Wyjątkowa plastyczność miękkiego cynku RHEINZINK® wykonanie trwałych obróbek jest teraz niezwykle łatwe. Z „gładkiej wersji” miękkiego cynku można wykonać kołnierze dostosowane do różych spadków i geometrii dachów krytych dachówkami lub łupkiem.

„Karbowana” wersja wyrobu jest używana do wykonania dolnego połączenia obróbki komina z pokryciem.Fot. RHEINZINK

Cynku nie trzeba konserwować, jest oferowany w stanie gotowym do użycia w standardowo przycinanych długościach oraz jest estetycznie dopasowany do pozostałych produktów RHEINZINK®. Ponadto warto wspomnieć, że jest to materiał w 100% przetwarzalny, a więc przyjazny dla środowiska.

Miękki cynk można łączyć na cztery sposoby: metodą felcowania, układając na zakłady, lutując lub klejąc.

 
 
Źródło: Dachy, nr (116) 
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: