Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Metalowe taśmy uszczelniające

Ocena: 5
1875

Firma Mage Elementy Dachowe i Ogólnobudowlane Sp. z o.o. jest niemieckim producentem akcesoriów dachowych z wieloletnim doświadczeniem w tym segmencie rynku. We współpracy z polskim importerem P.H.U. „Dek-Pol“ Sp. J. prowadzi sprzedaż tych akcesoriów na polskim rynku.


Fot. Mage

Jednym z najpopularniejszych grup produktów z asortymentu Mage, charakteryzujących się najwyższą niemiecką jakością, jest grupa Mage Flex – taśmy łączeniowe z litego metalu podklejonego na całej powierzchni tylnej klejem butylowym. Po ułożeniu i dociśnięciu do uszczelnianej powierzchni (pokrycia dachowe, kominy, obróbki blacharskie) składniki kleju wnikają w głąb łączonych materiałów, co zapewnia doskonałą przyczepność.

Poza materiałem, z jakiego są wykonane taśmy (aluminium, ołów lub miedź), różnią się one fakturą, szerokością i kolorem. Poszczególne rodzaje taśm mają różną rozszerzalność (nawet do 30%), co umożliwia dopasowanie do wielu różnych powierzchni.

Produkty Mage Flex oprócz standardowej kolorystyki (ceglaste, czerwone, brązowe i czarne) występują w niemalże wszystkich kolorach RAL, z powłoką odporną na promieniowanie UV.

Mocowanie i uszczelnianie odbywa się za pomocą wysokiej jakości kleju butylowego pokrywającego całą wewnętrzną powierzchnię taśm. Klej jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, w tym ozonu i wysokich temperatur, jak również na starzenie się. Jest on trwale elastyczny i odporny na działanie kwasów i zasad.

Linia Mage Flex spełnia wymagania techniczne niemieckiego ZVDH (Centralnego Niemieckiego Związku Dekarzy).

 

 

Źródło: Dachy, nr 5 (185) 2015

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ