Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Membrana wysokoparoprzepuszczalna

Ocena: 0
2517
Firma WKT-Polska, ogólnopolski dystrybutor materiałów budowlanych, wprowadziła na rynek nowy produkt – trójwarstwową membranę wysokoparoprzepuszczalną Superox.

fot. WKT-Polska

Membrana Superox jest produktem trójwarstwowym o wysokiej paroprzepuszczalności, przeznaczonym do stosowania na poddaszach użytkowych bezpośrednio na izolację termiczną. Posiada wysoki parametr wodoszczelności, co powoduje że jest odporna na działanie wody i wilgoci. Zastosowanie membrany wysokoparoprzepuszczalnej gwarantuje wentylację dachu, szczelność pokrycia oraz zabezpieczenie termoizolacji (wełna mineralna). Trójwarstwowa membrana jest układana bezpośrednio na krokwie pod wszystkie rodzaje pokrycia – blachodachówkę, dachówkę ceramiczną, dachówkę cementową. Produkt zapobiega wewnętrznemu skraplaniu pary wodnej na ocieplone poddasze, odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Materiał nie może być stosowany na pełne deskowanie.

Wysoka paroprzepuszczalność zapewnia sprawne usuwanie pary wodnej z przegrody budowlanej, dzięki czemu unika się zjawiska kondensacji wilgoci i zamakania materiału termoizolacyjnego, przy jednoczesnym unikaniu strat ciepła, które mogłyby być spowodowane przewiewaniem termoizolacji. Jednocześnie membrany te są wodoszczelne, więc chronią konstrukcję przed wodą z zewnątrz. 


Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ