Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Membrana Avaline Delta Maxx Plus

Ocena: 5
2485

Avaline Delta Maxx Plus to produkt stworzony we współpracy między Polskimi Hurtowniami Dachowymi a producentem termoizolacji – marką Dorken. AVALINE Delta Maxx Plus jest membraną energooszczędną, która dzięki właściwościom termoizolacyjnym pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania.

 

 

Badania w Instytucie ciepłownictwa w Monachium na podstawie porównania dwóch dachów modelowych o powierzchni 100 m2 pokazały, że dzięki tym membranom można zmniejszyć zapotrzebowanie na energię grzewczą o 9 proc. Warstwa filmu funkcyjnego pozwala wyprowadzić wilgoć na zewnątrz, zapewniając ochronę przed zawilgoceniem. Dodatkowo membrana zawiera pasy klejące ułatwiające montaż dekarzom.

 

Charakterystyka:

- gramatura: 190 g/m²; 

- wytrzymałość na rozciąganie wzdłuż: 450 N / 50 mm (+/-20); 

- wytrzymałość na rozciąganie w poprzek: 300 N / 50 mm (+/-20); 

- dopuszczalna ekspozycja na promienie UV: 3 miesiące; 

- współczynnik Sd: 0,150 m.

 

Źródło: Dorken, Avaline

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ