Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Materiał do obróbek Perform

Ocena: 5
6586

Perform to materiał zastępujący blachę ołowianą, której stosowania zakazano w niektórych krajach. Jest to wyrób niezawierający ołowiu, wykonany z rozciągliwej aluminiowej plecionki i ekologicznej gumy. Nie dochodzi tu do zjawiska wypłukiwania z materiału chemikaliów czy barwników.


Fot. Perform A/S  

Elastyczna obróbka Perform nadaje się do użycia na pokryciach płaskich i falistych. Jest ona tak samo szczelna jak blacha ołowiana i podobnie jak ona, Perform jest materiałem samonośnym i stabilnym pod względem formy. Gwarantuje to, że obróbka jest „paroprzepuszczalna”.

Perform nadaje się do krycia ścian zewnętrznych i attyk we wszystkich rodzajach konstrukcji. To także dobre rozwiązanie dla lukarn, kominów (murowanych i stalowych) i kominków wentylacyjnych. Produktu można też używać do obrabiania okien dachowych, wyłazów i kolektorów słonecznych, a także jako uszczelnień w koszach i na okapach.

Połączenia między pojedynczymi kawałkami można kleić albo zaginać na rąbki. Do klejenia producent zaleca stosowanie kleju Perform, który przylega do wszystkich podłoży: cegieł, betonu, metali, szkła i powierzchni lakierowanych (powierzchnie porowate, jak cegły czy beton należy przedtem zagruntować środkiem Perform Primer 21).

Produkt obrabia się tymi samymi narzędziami i w ten sam sposób co blachę ołowianą, lecz ze względu na niższy ciężar i dobrą rozciągliwość (60% wzdłuż, 20% w poprzek) jest to o wiele łatwiejsze. Dostępne kolory to czarny, czerwony, szary i brązowy. Wyrób jest dostarczany w postaci pasów o wymiarach 31 x 400 cm i 125 x 400 cm.

 

 

Źródło: Dachy, nr (156) 

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: