Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Lepik na zimno Master

Ocena: 5
3040

Na rynku pojawiła się ostatnio nowość – wielofunkcyjny lepik na zimno Master marki Technonicol, przeznaczony np. do naprawy pokryć dachowych z papy lub bitumu. Nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu i silnie wiąże się z podłożem tworząc trwałą powłokę.

 

 

Lepik na zimno jest produktem łatwym w użyciu, ale wymaga specjalnego przygotowania podłoża. Nie powinno być na nim stojącej wody oraz szronu. Z powierzchni należy również usunąć wszelkie luźne elementy, ostre krawędzie, a ewentualne części metalowe powinny być pozbawione rdzy. Jeżeli powierzchnia jest porowata, to trzeba ją wyrównać. Beton, który jest dość chłonny, najlepiej jest wcześniej zagruntować. Jeżeli lepik na zimno ma być zastosowany do renowacji starych pokryć, należy usunąć wszelkie luźne fragmenty papy lub gontu bitumicznego oraz zanieczyszczenia. Dodatkowo należy także zniwelować poprzez nacięcie wszelkie wybrzuszenia i podkleić je. Lepik na zimno marki Technonicol można stosować w temperaturze od -10 do +40 °C nakładając go szczotką dekarską, pacą albo szpachlą. Po kilku minutach od nałożenia lepik dobrze jest lekko docisnąć, aby rozwinął on w pełni swoje właściwości związane z izolacją.

Źródło: Dachy, nr (224) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: