Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Klamra do dachówek

Ocena: 0
2117
Nordmark® firmy FOS to opatentowane mocowanie przeciwburzowe do dachówek cementowych.

fot. FOS

Dwuczęściowa klamra składa się z wytrzymałego drucianego haka z ułatwiającym wbijanie wygięciem i uchwytu do dachówki. Oba elementy są ze sobą połączone innowacyjną, ruchomą konstrukcją zapobiegającą niekontrolowanemu przekręceniu się klamry i jednocześnie umożliwiającą stabilne zamocowanie haka.


fot. FOS

Klamry Nordmark® są dostępne w różnych długościach i w wersjach do zamków zaokrąglonych i kanciastych.

Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: