Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?

Ocena: 5
4056

 

Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce - Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

 

Dachówka Rubin 13v jako przykład realizacji

Trochę historii

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Historia pokrywania dachów wypalanymi płytkami glinianymi sięga początków II tysiąclecia p.n.e. Po glinę chętnie sięgali zarówno starożytni Grecy, jak i Rzymianie. Dachówki ceramiczne nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Trochę teorii, trochę technologii

Surowiec, z którego powstają dachówki ceramiczne BRAAS, odznacza  się niezwykle wysoką jakością. Właściwości gliny używanej w produkcji porównywane są z zaletami glinek leczniczych. W najnowocześniejszej technologii najpierw z masy glinianej formuje się kształt dachówki, następnie suszy i wypala w bardzo wysokiej temperaturze. Właśnie wtedy dachówka zmienia swoją objętość - dosłownie kurczy się. Cały proces ma wysoki stopień automatyzacji, co zapewnia utrzymanie niezmiennych, doskonałych parametrów dachówki.

Klejnot wśród dachówek

Jednym z najbardziej popularnych modeli ceramicznych jest Rubin - prawdziwy klejnot wśród dachówek. Na jego dużą popularność w Polsce wpływa klasyczny, naturalny kształt, najwyższa jakość wykonania oraz bogactwo kolorystyki. W ofercie BRAAS dostępne są trzy rodzaje tej dachówki:

 

 


Rubin 13V: to gwarancja satysfakcji. Klienci dokonujący tego wyboru mają wysokie wymagania w odniesieniu do architektonicznej harmonii i ponadczasowego piękna. Rubin 13V dostępny jest w aż dziesięciu kolorach.

 


Rubin 11V(K): to wyjątkowa estetyka  wzbogacona o technologiczne rozwiązania opracowane wraz z dekarskimi mistrzami. Wśród siedmiu kolorów do wyboru warte szczególnej uwagi są bukowy oraz szary kryształ - dostępny tylko dla tego modelu.

 


Rubin 9V: jest największą dachówką ceramiczną w ofercie BRAAS. Do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu potrzeba jedynie ok. 9,4 - 10,1 takich dachówek. 

 

 

Źródło i zdjęcia: Braas

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: