Jak powstaje dachówka ceramiczna Rubin?

Ocena: 5
3326

 

Glina i woda. Z tych dwóch składników powstaje jedna z najbardziej popularnych dachówek w Polsce - Rubin marki BRAAS. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość?

 

Dachówka Rubin 13v jako przykład realizacji

Trochę historii

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Historia pokrywania dachów wypalanymi płytkami glinianymi sięga początków II tysiąclecia p.n.e. Po glinę chętnie sięgali zarówno starożytni Grecy, jak i Rzymianie. Dachówki ceramiczne nieustannie cieszą się dużą popularnością.

Trochę teorii, trochę technologii

Surowiec, z którego powstają dachówki ceramiczne BRAAS, odznacza  się niezwykle wysoką jakością. Właściwości gliny używanej w produkcji porównywane są z zaletami glinek leczniczych. W najnowocześniejszej technologii najpierw z masy glinianej formuje się kształt dachówki, następnie suszy i wypala w bardzo wysokiej temperaturze. Właśnie wtedy dachówka zmienia swoją objętość - dosłownie kurczy się. Cały proces ma wysoki stopień automatyzacji, co zapewnia utrzymanie niezmiennych, doskonałych parametrów dachówki.

Klejnot wśród dachówek

Jednym z najbardziej popularnych modeli ceramicznych jest Rubin - prawdziwy klejnot wśród dachówek. Na jego dużą popularność w Polsce wpływa klasyczny, naturalny kształt, najwyższa jakość wykonania oraz bogactwo kolorystyki. W ofercie BRAAS dostępne są trzy rodzaje tej dachówki:

 

 


Rubin 13V: to gwarancja satysfakcji. Klienci dokonujący tego wyboru mają wysokie wymagania w odniesieniu do architektonicznej harmonii i ponadczasowego piękna. Rubin 13V dostępny jest w aż dziesięciu kolorach.

 

 

 

 


Rubin 11V(K): to wyjątkowa estetyka  wzbogacona o technologiczne rozwiązania opracowane wraz z dekarskimi mistrzami. Wśród siedmiu kolorów do wyboru warte szczególnej uwagi są bukowy oraz szary kryształ - dostępny tylko dla tego modelu.

 

 

 

 


Rubin 9V: jest największą dachówką ceramiczną w ofercie BRAAS. Do pokrycia jednego metra kwadratowego dachu potrzeba jedynie ok. 9,4 - 10,1 takich dachówek. 

 

 

 

 

Źródło i zdjęcia: Braas

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ