Hydroizolacje na dachy płaskie

Ocena: 0
1921
Membrana hydroizolacyjna DachGam produkowana przez Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat SA to produkt przeznaczony do ostatecznego krycia dachów płaskich na budynkach przemysłowych, magazynowych, administracyjno–biurowych, mieszkalnych oraz w budynkach o nowatorskiej architekturze.

fot. Gamrat SA

 Membrana DachGam jest również niezastąpionym materiałem w przypadku modernizacji starych dachów krytych papą. Standardowo produkowana jest w kolorze jasnopopielatym, jednak na życzenie klienta może być wyprodukowana w innych kolorach.

Podstawowy materiał pokryciowy stanowi wzmacniana siatką poliestrową membrana DachGam SZ, produkowana w czterech grubościach całkowitych: 1,2 mm; 1,5 mm; 1,8 mm i 2 mm. Materiałem uzupełniającym, służącym do wykonania obróbek detali dachowych jest membrana niezbrojona DachGam S, o grubości całkowitej 1,5 mm. Oferowana jest w rolkach o szerokości 2 m
i  długości 20 m.


fot. Gamrat SA

Trójwarstwowa budowa membrany DachGam zapewnia najlepsze parametry dla pokrycia dachowego. Warstwa wierzchnia chroni materiał przed czynnikami zewnętrznymi: promieniowaniem cieplnym i UV, działaniem gazów, ścieraniem podczas chodzenia po dachu, zaprószonym ogniem. Warstwa zbrojenia odpowiada za parametry mechaniczne produktu: wydłużenie powodowane zmianami temperatur, odporność na przebicie, rozdzieranie i rozciąganie. Ostatnia warstwa – spodnia odpowiada za jakość zgrzewu – trwałe homogeniczne połączenie z warstwą wierzchnią.

Źródło: Dachy, nr 1 (121) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ