Dachówki z posypką

Ocena: 0
1898
Firma AHI Roofing zaprezentowała ostatnio nową dachówkę z posypką.

fot. AHI Roofing

Profil został nazwany Gerard Ambassador. Swoim kształtem przypomina on do złudzenia gont drewniany, tak popularny w polskich górach i na dachach domów drewnianych. Gerard Ambasador, podobnie jak pozostałe profile w ofercie AHI Roofing jest zabezpieczony powłoką aluminiowo-cynkową (Al-Zn) oraz posypką skalną w naturalnych kolorach. Dachówka doskonale wycisza padające krople deszczu, zapobiega osuwaniu się nawisów śnieżnych oraz jest całkowicie niepalna (co jest ważne w kontekście budownictwa drewnianego.


fot. AHI Roofing

Inną nowością w ofercie AHI Roofing jest profil Gerard Milano – ze względu na swoje wyjątkowe podobieństwo do klasycznej dachówki rzymskiej (romańskiej). Profil wygląda jak popularne w Polsce dachówki cementowe, będąc przy tym ok. 7 razy lżejszy (waga 1 m2 pokrycia wynosi zaledwie 7 kg). Tak lekkie pokrycie z pewnością znajdzie zastosowanie tam, gdzie stara więźba dachowa lub rzadko rozstawione krokwie będą wymagały lekkiego pokrycia, odzwierciedlającego wiernie kształt dachówki
romańskiej. Istotną cechą jest też minimalny odpad nieużytkowy. Wg zapewnień AHI Roofing, wynosi on zaledwie 3%. Producent udziela 50- letniej pisemnej gwarancji na wszystkie swoje produkty.

Źródło: Dachy, nr 7 (115) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: