Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka ceramiczna

Ocena: 5
2667
Renesansowa L15 to zakładkowa dachówka ceramiczna, dostępna w wielu kolorach, wraz ceramicznymi akcesoriami i dodatkami systemowymi. Nowością wśród produktów Koramic jest półpołyskowa dachówka Renesansowa L15 w kolorze mahoniowej angoby szlachetnej.

Jest to dwunasty wariant barwny tej dachówki. Wzornictwo i bogata kolorystyka tego modelu sprawiają że mają one zastosowanie zarówno w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, użyteczności publicznej jak i renowacjach dachów zabytkowych. Podwójne zamki: pionowy i poziomy, zwiększają  szczelność pokrycia. Zastosowanie dachówki Renesansowej L15 umożliwia stworzenie estetycznego, w pełni szczelnego i wytrzymałego dachu o dolnej granicy nachylenia wynoszącej 22°. (Użycie dodatkowych zabezpieczeń, np. membrany dachowej pozwala na zmniejszenie tego kąta do 16°).Tak jak wszystkie pozostałe modele marki Koramic, dachówki te są dostępne są wraz z szeroka gamą ceramicznych akcesoriów (m.in. gąsiory, dachówki szczytowe, wentylacyjne) i dodatków systemowych KoraTech® (m.in. taśmy uszczelniające kalenicę i grzbiet, membrany dachowe, systemy przeciwśniegowe).


Źródło: Dachy, nr 7 (115) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: