Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Dachówka ceramiczna Piemont

Ocena: 5
2614

Złoty Medal MTP Budma 2020 przyznany został również dostępnej w trzech wariantach wykończeniowych dachówce ceramicznej Piemont, której najważniejszą i innowacyjną cechą jest przesuwność wynosząca aż 38 mm.

Dachówka ceramiczna Piemont marki Röben

Taka tolerancja między maksymalnym zsuwem a rozsuwem sprawia, że dachówki te sprawdzają się nie tylko na nowych dachach, ale również na remontowanych, w których warunkiem koniecznym jest dostosowanie pokrycia do zastanej więźby. 

Dachówki mają wysokie parametry techniczne, są mrozo- i ognioodporne, wytrzymałe i nisko nasiąkliwe. Dzięki małemu formatowi i dużej wadze są odporne na działanie sił ssących, porywiste wiatry, wichury czy trąby powietrzne, które mogą spowodować oderwanie połaci. Posiadają specjalnie zaprojektowane zamki gwarantujące szczelność dachu oraz charakteryzują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. 

Źródło: Dachy, nr (240) 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ