Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Czysty remont poddasza, czyli nowy system izolacji nakrokwiowej

Ocena: 0
3180
Na tegorocznych Targach Budma swoją premierę miał innowacyjny system izolacji nakrokwiowej, opracowany przez ISOVER we współpracy z firmą Wkręt-Met. To nowatorskie rozwiązanie termorenowacji dachu skośnego nie wymaga podczas montażu żadnej ingerencji w część mieszkalną budynku.

System izolacji nakrokwiowej montowany jest w dachu skośnym jako izolacja dodatkowa lub podstawowa. Umożliwia np. wymianę pokrycia dachu z dodatkową warstwą izolacji lub ocieplenie poddasza w sposób eksponujący więźbę dachową.

Izolacja w tym rozwiązaniu montowana jest na krokwiach i przenosi obciążenie pokrycia dachowego. Rozwiązanie pozwala także na eliminację liniowych mostków liniowych.

Zastosowanie wełny szklanej znacząco poprawia izolacyjność cieplną, bezpieczeństwo pożarowe dachu i skuteczność przegrody dachowej pod względem akustycznym. Zabezpiecza konstrukcję dachu przed zawilgoceniem - system umożliwia odparowanie wilgoci na zewnątrz, a paroizolacja chroni także przed wnikaniem wilgoci w konstrukcję dachu.

"Prace montażowe odbywają się wyłącznie na zewnątrz domu. Nie są one zatem uciążliwe dla domowników, którzy w tym czasie mogą bez przeszkód użytkować poddasze. System daje także nowe możliwości w postaci estetycznej aranżacji poddasza z widoczną konstrukcją dachu, jak również poprawia stabilność konstrukcji dachowej - deska montażowa usztywnia dach w kierunku podłużnym i poprzecznym" - mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER.

Składniki systemu izolacji nakrokwiowej:

  • płyty z wełny szklanej Taurus
  • wysokoparoprzepuszczalna membrana wstępnego krycia ISOVER Draftex premium,
  • paroizolacja Vario XtraSafe,
  • wkręty Wkręt-Met WKCP-8xL z podkładką KD-03-W9 do mocowania kontrłat,
  • wkręty WHT-6XL do mocowania łat drewnianych
Źródło i zdjęcie: ISOVER
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

- Reklama -


Którą akcję wspierania branży dekarskiej znasz najlepiej?GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ