Bendery dekarskie

Ocena: 2.75
3265

Bendery to narzędzia niezbędne w pracy nowoczesnego dekarza. Są to ręczne narzędzia służące do precyzyjnego profilowania i gięcia blach dowolnej długości w zakresie nawet do 180º za pomocą układu rolek. Co istotne – nie rysują i nie uszkadzają przy tym blachy i jej powłok. 

Bender Sorex Uno

Występują w licznych wariantach – do zginania prostych odcinków, do powierzchni łukowych i do zaginania powyżej 90º – ale wszystkie są proste w obsłudze. Zagięć dokonuje się przez ręczne przesuwanie bendera wzdłuż krawędzi blachy i stopniowe zwiększanie kąta zagięcia. 

Bedner Wuko Uber 6200

Przykładowe narzędzie to Bender Wuko Uber 6200, który zagina blachę do 100º za pomocą podwójnego układu rolek. Może pracować z materiałami sprężynującymi. Wąska krawędź rolki zaginającej dobrze sprawdza się podczas zaginania krawędzi wzdłuż wytłoczonych rowków usztywniających panel. Regulacyjne ramię z podziałką pozwala na ustawienie wymaganej wysokości zaginanego profilu.

  • Maksymalna wysokość krawędzi – 200 mm
  • Minimalna wysokość krawędzi – 6 mm
  • Maksymalna grubość blachy  – 0,8 mm dla wszystkich standardowych materiałów
  • Ciężar – 1,54 kg

Inny model – prostszy i tańszy – to bender Sorex Uno z regulacją docisku blachy, który ma mniejszy zakres (do 90º) zaginania, tworząc krawędzie od 5 do 200 mm (w zależności od rodzaju materiału). Zagina blachę o grubości do 0,6 mm, a w przypadku stali nierdzewnej, aluminium, stali i miedzi – do 0,8 mm.
 

Źródło: Dachy, nr 10 (226) 2018

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ