Akcesoria systemowe do dachów ceramicznych

Ocena: 0
2612

Pod nazwą KoraTech® kryją się najwyższej jakości produkty uzupełniające ofertę produktów dachowych Koramic: taśmy (aluminiowe, ołowiane, miedziane) uszczelniające kalenicę i grzbiet dachu, aluminiowe taśmy koszowe, uniwersalne taśmy KoraFlex uszczelniające połączenia koszy dachowych, system przeciwśniegowe, ławy kominiarskie, listwy wentylacyjne i zakończeniowe, grzebienie okapu, klamry, spinki, siatki ochronne, a także membrany dachowe.

Fot. Wienerberger

W tym roku wybór produktów systemowych został uzupełniony o nowy, popularny wśród klientów rodzaj taśmy wentylacyjno-uszczelniającej dla kalenic i grzbietów – KoraTech® FlexiRoll. Ponadto asortyment poszerzono o elementy wentylacyjne okapu wykonane z tworzywa sztucznego i kolejny uchwyt do łat.

Dzięki użyciu taśm uszczelniających, kalenica i grzbiet dachu są odpowiednio zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci pod połać dachową. Taśma KoraTech® FlexiRoll wykonana jest z materiału całkowicie odpornego na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i promieni UV. Środkowa część taśmy, umożliwiająca skuteczną wentylację i stanowiąca ochronę przed przedostającym się śniegiem, wykonana jest z podatnej na kształtowanie, lekkiej, powleczonej polipropylenem tkaniny. Boki taśmy zakończone są pasmami plisowanego aluminium, które gwarantują właściwe odprowadzanie wody. Taka konstrukcja taśmy umożliwia nie tylko wygodne połączenie jej z dowolnymi dachówkami o różnym przetłoczeniu, ale również precyzyjne i łatwe umocowanie taśmy w odpowiednim miejscu nawet na bardzo skomplikowanym architektonicznie dachu. Samoprzylepne paski mocujące, znajdujące się na spodniej stronie taśmy i pokryte klejem na bazie butylu, umożliwiają łatwe połączenie taśmy z pokryciem dachowym.

Fot. Wienerberger

Taśma KoraTech® FlexiRoll dostępna jest w trzech najpopularniejszych w Polsce kolorach pokryć dachowych: ceglastym, brązowym i czarnym. Dzięki temu można ją łatwo wkomponować w połać dachu. Dzięki niewielkiej wadze, plastyczności i bezpieczeństwu użytkowania taśma stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych obróbek blacharskich.

Elementy wentylacyjne: grzebienie i listwy wentylacyjne okapu, stanowią ułatwienie przy prawidłowym wykonywaniu tych elementów dachu. Wykonane z polipropylenu lub z aluminium dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych: ceglastym, ciemnego brązu, zaś elementy z tworzywa sztucznego dodatkowo w kolorze czarnym.

Fot. Wienerberger

Wybór uchwytów do mocowania łat kalenicowych i grzbietowych dopełnił nowy, praktyczny model – uchwyt z gwoździem, który doskonale nadaje się do mocowania łat dachowych o wszelkich dostępnych przekrojach.
 
Źródło: Dachy, nr 8 (116) 2009
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Artykuły ekspertów

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy


 


 

Który model dachówki ceramicznej płaskiej jest Ci najbardziej znany?
GŁOSUJ

Które okna dachowe (Twoim zdaniem) montujesz najszybciej?GŁOSUJ