Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Fakro Sp. z o.o.

Adres: ul. Węgierska 144a
Nowy Sącz
woj. małopolskie
Email: fakro@fakro.pl
WWW: www.fakro.pl
Telefon: 18 444-04-44
Fax: 18 444-03-33
Produkty Opis Liczba wyświetleń: 27468

Rok 1991 to wyjątkowa data w branży okien dachowych. Właśnie w tym czasie na południu Polski, w Nowym Sączu została założona firma FAKRO. Pewnie mało kto wtedy przypuszczał, że okna dachowe, nieznane wtedy jeszcze w Polsce, a stosowane w Europie od XIX wieku, zdobędą tak wielką popularność. Pomysł i odwaga założyciela Ryszarda Florka, jasno wytyczony cel i ciężka praca przyczyniły się do szybkiego rozwoju firmy. Zaledwie trzy lata później firma FAKRO rozpoczęła już eksport swoich produktów. Pierwszy transport okien dachowych wyruszył do Holandii. Kolejnymi krajami ekspansji były Francja i Słowacja. Firma ciągle inwestowała wypracowane zyski zwiększając swój potencjał. Dynamiczny rozwój produkcji wymusił budowę kolejnych hal produkcyjnych i zatrudnienie większej ilości pracowników.
Obecnie, ponad 20 lat później, Grupa FAKRO to międzynarodowa korporacja - lider na rynku polskim i druga firma na świecie z 15% udziałem w globalnym rynku okien dachowych. Poprzez 16 zagranicznych firm dystrybucyjnych  na całym świecie oraz rozbudowaną sieć dystrybucji produkty firmy dostępne są we wszystkich krajach, gdzie istnieje zapotrzebowanie na okna dachowe. 70% produkcji trafia na rynki zagraniczne. Dzisiaj co drugie okno dachowe sprzedawane w Polsce, i co szóste na świecie to okno FAKRO.
Grupa zatrudnia ponad 3300 pracowników w 12 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy oraz w Azji.
Powierzchnia własnych hal produkcyjnych, magazynowych i biurowych wynosi ponad 200 tys. m2 zlokalizowanych w różnych miejscach na świecie. Ciągły wzrost zatrudnienia, oraz przyrost powierzchni wykorzystywanych w działalności firmy to dowód na stały rozwój FAKRO.